Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 12374-д, який передбачає реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Про це він повідомив в Telegram.
Цей закон відкриє для України доступ до €600 млн допомоги за програмою Ukraine Facility.
Законопроєкт спрямований на те, щоб забезпечити ефективне, прозоре і захищене від корупції управління заарештованими активами та збалансувати інтереси держави й власників у межах кримінальних проваджень.
Ось головні положення документа:
- арештовані активи залишаються у власників, якщо це не заважає слідству;
- АРМА керуватиме цінними активами лише тоді, коли це буде економічно доцільно;
- майно, що швидко втрачає вартість, дозволять швидко продавати;
- управителів обиратимуть автоматично, через систему, яка мінімізує вплив людського фактора;
- передбачені заходи для недопущення зловживань, наприклад, штучного завищення витрат;
- посилиться контроль за діяльністю управителів;
- для фінансової стабільності АРМА створять окремий фонд із чітко визначеними джерелами наповнення;
- посаду голови АРМА займатиме кандидат, обраний через відкритий і прозорий конкурс, за участю незалежної зовнішньої комісії.
Він також передбачає зміни в законодавстві, що регулює роботу АРМА та органів примусового виконання. Зокрема, йдеться про підвищення кваліфікаційних вимог до керівництва агентства, чіткіші критерії недоброчесності та заборони на зайняття посади.
Конкурси на посади в АРМА мають бути відкритими, з участю громадськості та міжнародних експертів. Пропонується також поліпшити умови праці для працівників АРМА, щоб гарантувати їм належне матеріальне забезпечення.
Ще одна з ключових змін — підвищення порогу вартості активів для передачі в АРМА — з 200 до 500 прожиткових мінімумів. Строки передачі активів в управління повинні бути чіткі.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.