Зеленський попросив президента УЄФА провести в Україні матч за Суперкубок у 2024 або 2025 році
president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський зустрівся в Києві з президентом Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) Александером Чеферіном.

Той прибув в Україну з нагоди святкування 30-річчя Української асоціації футболу (раніше — Федерація футболу України).

Про це повідомляє сайт президента.

Під час бесіди Зеленський сказав очільнику європейського футболу, що Україна зацікавлена у проведенні матча за Суперкубок УЄФА у 2024 або 2025 році.

Де проводять матчі за Суперкубок

Суперкубок УЄФА розігрують між собою переможці двох найпрестижніших клубних турнірів Європи. Зараз це — Ліга чемпіонів та Ліга Європи.

З 1998 року трофей розігрують в одному матчі на нейтральному полі, зазвичай, в кінці літа перед повноцінним стартом нового сезону.

У 1998—2012 роках матч за Суперкубок приймало Монако. З 2013-го — різні міста континенту: Прага, Кардифф, Тбілісі, Тронхейм, Скоп’є, Таллінн, Стамбул, Будапешт.

Вже відомо, де розіграють Суперкубок у 2022 і 2023 роках, — в Хельсинки та Казані.

Для проведення Суперкубку Україна має всю необхідну інфраструктуру. Адже, наприклад, у 2018 році НСК «Олімпійський» в Києві прийняв фінал Ліги чемпіонів.

А у 2012 році на стадіонах Києва, Донецька, Харкова та Львову відбулись матчі Євро.

Україна хоче також жіночій Євро та фінал Ліги конференцій

Також, за словами Зеленського, Україна розглядає можливість подачі заявок на проведення чемпіонату Європи з футболу серед жінок 2025 року, чоловічого чемпіонату Європи з пляжного футболу, чемпіонату Європи U-21, чемпіонату Європи U-17, чемпіонату Європи з футзалу та фіналу Ліги конференцій УЄФА.

Наприкінці зустрічі Володимир Зеленський вручив Александеру Чеферіну орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня.

Володимир Зеленський отримав нову посаду в Росії