Зеленський присвоїв звання «Герой України» 12 військовим. Шістьом з них — посмертно

Президент Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Герой України 12 військовослужбовцям, які відзначилися під час протидії російському вторгненню. Про це він повідомив у вечірньому брифінгу.

Шість захисників отримали високе звання посмертно:

 1. Підполковник Едуард Вагоровський. Загинув, виводячи нашу авіацію з-під ракетного удару. Дав можливість іншим піднятися в повітря.

 2. Майору Дмитро Коломієць. Рятував побратимів, відволік на себе вогонь ворожої авіації та був збитий літаком ворога.

 3. Підполковник Геннадій Матуляк. У Гостомель знищив скупчення техніки ворога.

 4. Лейтенант Віталій Мовчан. У повітряному бою знищив два літальні апарати ворога.

 5. Полковник Олександр Оксанченко. Загинув у повітряному бою, відволікаючи на себе ворожу авіацію.

 6. Старший лейтенант Вʼячеслав Радіонов. Завдяки його мужнім діям повний склад літаків бригади піднявся в повітря у Василькові, що врятувало наших від ракетного удару.

Також звання Герой України удостоєні:

 1. Старший лейтенант Андрій Герус. Над містом Кропивницький збив ворожий Іл-76, чим не допустив висадку російського десанту з озброєнням.

 2. Бригадний генерал Дмитро Красильников, командир оперативно-тактичного угруповання «Північ». Дві доби відбивався від безперервного штурму, врятував людей і техніку. І не пустив ворога на Харків з Луганської області.

 3. Підполковник Андрій Круглов. Вивів підрозділ ЗРК «Бук» з-під ударів ворога й особисто знищив два російські гелікоптери та один літак.

 4. Полковник Олександр Мостовий. Під Васильковом збив російський Іл-76, а також два гелікоптери Мі-24, чим не допустив висадку десанту з озброєнням.

 5. Генерал-лейтенант Юрій Содоль. У боях за Волноваху врятував вояків від оточення, організував успішний контрнаступ. Надзвичайно ефективно обороняє Маріуполь.

 6. Полковник медичної служби Едуард Хорошун. Особисто організував оборону військово-медичного центру в оточенні та проводив евакуацію поранених.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.