404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зеленський про українську вакцину від COVID-19: «Вона унікальна»
Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам розповів про перспективи української вакцини від коронавірусу.

«Мають пройти клінічні дослідження. Вона унікальна, тому що вона не така, як інші. Дослідження щодо неї велись, але не на людях. Шість місяців люди працювали», — сказав президент.  

Він додав, що не може говорити поки про строки винаходу й впровадження вакцини. Принаймні, як тільки з’явиться перша у світі вакцина, Україна закуповуватиме її. «Не будемо чекати нашої, а потім ми додамо нашу», — уточнив Зеленський.

Зеленський прогнозує, що з COVID-19 ми будемо боротися не рік, а багато років. «Можливо, це як сьогодні грип», — додав він.

Від науковців президент, за його словами, отримав інформацію, що з 1960-70 років в Україні розробкою вакцин ніхто не займався. «Я вважаю, що це найголовніша перемога. Якщо ця вакцина спрацює, це немало».

На питання, чи готовий президент її випробувати на собі після винайдення, Зеленський відповів ствердно. Він запевнив, що на зустрічах каже розробникам, що треба поспішати. «Це не для мене, не для виборів. Просто можна скоріше».

Розробники нібито відповідають йому, що «є процес. Якщо ми скоротимо цей процес, результат може бути не визнаним в Україні та світі».

Що відомо про українську вакцину від COVID-19

В Україні представили перші результати досліджень української вакцини від COVID-19.

22 жовтня під час пресконференції міністр охорони здоров'я Максим Степанов разом із одним із розробників цієї вакцини розповіли про результати досліджень та плани.

Розробниками, як повідомляє «Українська правда» за підсумками пресконференції, є українська компанія «Діапроф-Мед», американська компанія DiaPrep System Inc та українські вчені з Інституту мікробіології і вірусології НАН.

Одним із розробників є міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов. Він представляє американську компанію.

Під час пресконференції Фаворов розповів, що працював у Центрі з контролю та профілактики захворювань у США, а також в Міжнародному інституті вакцини.

Що відомо про кандидата української вакцини від COVID-19

Вчені повідомили, що «цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу» — ці ж слова повторив сьогодні Зеленський для ЗМІ.

Під час пресконференції Фаворов зазначив, що це — рекомбінантна вакцина. «Вона не містить вірусу. Вона містить елементи, з яких побудований вірус. За допомогою рекомбінантного білка, який ми отримали, можна отримати антитіла. Після цього антитіла беруться і вносяться туди, де вірус може рости. Якщо вони не дають йому рости, це говорить про це, що ваш білок — правильний», — розповів Фаворов.

Як відбувалися і відбуватимуться дослідження

У президента повідомляли, що дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини.Це була доклінічна фаза досліджень, розробники планують розпочинати клінічну фазу.

«Порядок клінічних випробувань однаковий і стандартизований у всьому світі. Дуже важливо, щоб ми пройшли всі стадії, відповідно до порядків, які затверджені в світі», — додав Степанов (і це повторив Зеленський).

Вартість розробки вакцини і хто її фінансуватиме

За словами Степанова, держава повністю фінансуватиме цю розробку. Приблизна сума, яку можуть витратити на дослідження, — більше 100-150 млн грн.

Де проводитимуть дослідження

Українські науковці скептично ставляться до розробки вакцини від COVID-19 в Україні, оскільки в країні немає лабораторій з необхідним рівнем безпеки для роботи з вірусами.

Це підтверджують в МОЗ. Але зазначають, що домовилися із трьома закордонними лабораторіями, які допоможуть в розробці вакцини.

За словами Фаворова, якщо все йтиме ідеально, на розробку витратять 9 місяців. Якщо реально — рік.

 

Коли в Україні з’явиться вакцина проти COVID-19 та кого вакцинуватимуть першими (відео)