Зеленський пропонує депутатам скоротити повноваження ОАСК
УНІАН

Президент Володимир Зеленський запропонує Верховній Раді підтримати законопроєкти щодо функціонування судової системи. Він бажає зменшити повноважень Окружного адміністративного суду Києва.

Як повідомляє Офіс президента, наступного тижня нардепи зможуть розглянути законопроєкти прдо функціонування судової системи, ініційовані Зеленським.

Перший законопроєкт передбачає передачу з виключної підсудності ОАСК судових спорів, у яких оскаржуються:

  • акти центральних органів виконавчої влади;
  • державних регуляторів;
  • будь-якого іншого суб'єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України.

Спори передадуть Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.

Зеленський вважає, що це унеможливить маніпуляції з рішеннями суб'єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК.

Другий законопроєкт передбачає обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя. Також він урегульовує діяльність служби дисциплінарних інспекторів постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третій законопроєкт вносить зміни до Кодексу про адмінправопорушення й запроваджує відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Прес-служба Зеленського підсумовує: «Робота судової системи має бути відкоригована. Але конкретні кроки потребують підтвердження від парламенту».

Зеленський консультуватиметься з Вищою радою правосуддя щодо Окружного адміністративного суду Києва