Зеленський розказав про конфлікт Степанова з прем’єром і показав свою ранкову переписку з підозрюваною по справі Шеремета
president.gov.ua

У четвер, 20 травня 2021 року, президент Володимир Зеленський проводить велику пресконференцію.

Очікується, що на ній глава держави підіб’є підсумки двох років свого президентства, а також розкаже про плани святкування 30-річчя Незалежності України.

Подія відбувається у Києві, на державному підприємстві «Антонов».

Сhas News веде текстовий онлайн.

12:05. Пресконференція почалася.

12:10. Зеленський привітав з Днем вишиванки. І показуючи недобудовані літаки навколо себе, каже про мрії, які мають здійснюватися. «Ми будемо добудовувати Україну. Деякі галузі з нуля».

12:10. Президент називає пріоритети:

  • країна без олігархів, для усіх 40 млн,
  • всі рівні перед законом,
  • проведення судової реформи,
  • «країна в смартфоні»,
  • будуємо країну, яка будує,
  • пенсійна реформа,
  • країна без війни.

12:15. Показує символ 30-річчя Незалежності. «Квітка — символ квітучості країни. Того, що нас не затоптати».

20:21. 30-річчя Незалежності святкуватимуть три дні. В найбільших містах встановлять великі прапори, які там залишаться. Будуть паради і святковий концерт на «Олімпійському». Вперше привезуть в Україну Конституцію Пилипа Орлика.

12:25. Пішли питання від ЗМІ. Перше — про обіцянки закінчити війну. «Вірю, що території окуповані тимчасово», — говорить Зеленський. І каже про продовження нормандського формату і відкриття КППВ.

12:30. «Офіс президента України і російська сторона почали розмови про зустріч президентів».

12:35. Обіцяє закінчити епоху олігархів та епоху бідності. Але щодо другого «не все залежить від нього». Дорікає на ковід та несплату податків.

12:40. Президенту дорікнули на його тиск і вплив на НБУ, «Нафтоназ» та інші інституції. Зеленський відкидає закид у лояльності до глави НБУ.

Про «Нафтоназ» каже, що державна компанія має бути прибутковою. А щодо лобіювання каже, що дехто пише пости за гроші і лобіюють «Нафтогаз». Зокрема, подають некоректну інформацію, що санкції проти «Північного потоку-2» не впроваджують нібито через зняття Коболева.

12:49. Як РНБО нарахувало 13 олігархів? «Це за інформацією секретаря РНБО. Називати імена не буду. Хоча нікого не боюсь. Закон про олігархів майже готовий. Думаю, він з’явиться наступного тижня. Критерії: не може бути впливу на ЗМІ, політику, чиновників».

12:55. Чи покарають Авакова, якщо доведуть невинуватість Антоненка щодо звинувачень у вбивстві Шеремета? «Якщо засудили незаконно, я буду серйозно говорити з міністром, чи може він залишитися». Ще Зеленський сказав, що йому не все одно, що відбувається з людьми, які проходять по цій справі. І показав одному з журналістів ранкову переписку у своєму смартфоні з Яною Дугарь — іншою підозрюваною по справі Шеремета. Але попросив вголос не читати. «Так, вона відповідає смайликом. А останнє слово — «дякую».

president.gov.ua

13:05. Питання про нові обличчя і людей з досвідом: чи будуть в його команді Гройсман, Яценюк чи Тимошенко. «Нові обличчя вже постаріли і отримали досвід. А цих трьох людей з їхнім досвідом в нашій команді не буде», — каже президент.

13:10. Зеленський каже, що довго не втручався у робочі відносини міністра охорони здоров’я Степанова і прем’єра Шмигаля. І не хотів дестабілізувати ситуацію через епідемію. Але зрештою став на бік глави уряду.

13:35. Питання про тиск на Віталія Кличка та київські міські підприємства. «Він мені нічого не зробив. Нас пов’язує єдина вертикаль влади. Обшуки у його людей? Так не треба було красти гроші з бюджету. Віталій Володимирович поводить себе некоректно. Постійно приходить в офіс, коли в мене немає часу, записується на прийом. Він звертається, щоб я його не звертав. Я сказав: будь ласка, працюйте, показуйте результат. Але щодо оновлення його оточення... Не треба красти. Напевне, у правоохоронців є докази».

Зеленський не відповів прямо, чи бачить Кличка конкурентом на наступних виборах президента:

  • він сам ще не говорив про другий термін,
  • Кличка вибирали кияни, а не вся Україна,
  • голова Офісу президента не бере хабарі, тому вони з Кличко — не конкуренти.

13:50. Питання про оточення президента. «Мені теж іноді за них соромно. Але вони дорослі люди, мають розуміти і робити висновки. Вважаю, їм треба давати шанс виправитися. Наприклад, як з Миколою Тищенком».

14:10. Про стосунки з Порошенком і ставлення до нього: «Я вважаю, що найстрашніше, що він сам не розуміє, що для нього людина – це ніщо, і це не можна виправити ніколи, нічим, ні досвідом, ні освітою... А його вироком я вже став, коли пышов на вибори».

14:30. Чи можлива слідом за Степановим відставка прем’єра Шмигаля? Зеленський каже, що не хоче дестабілізувати роботу уряду. Він повторив, що прийняв сторону Шмигаля, який вже більше не міг працювати зі Степановим. Той, за словами, президента, «хотів слави» і не контактував достатньо з прем’єром і головним санлікарем Ляшком. Останнього сьогодні призначили на посаду міністра.

14:45. Можлива заморозка конфлікту на Донбасі — зрада чи перемога для України? «Наш кейс один з найскладніших у світі. Шахова партія, в якій ми — з половиною фігур. Без багатьох речей, які б мені дуже допомогли. 99% залежить від РФ. За інший один відсоток я зачепився, щоб не було заморозки конфлікту», — відповив Зеленський.

14:50. Про перемогу кандидата від «Слуги народу» Вірастюка на довиборах до ВР — «ЦВК діяла в рамках закону».

15:00. В останньому питанні президента Зеленського запитали про його другий термін. Він відповів, що це питання зараз не на часі, адже ще не пройшла половина його першої каденції. І додав, що це також сильно залежить від його сім’ї.

 
Прес-конференція Президента України Володимира Зеленського.

Прес-конференція Президента України Володимира Зеленського.

Posted by Офіс Президента України on Thursday, May 20, 2021