404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Зеленський схвалив санкції проти юридичних і фізичних осіб з Росії
УНІАН

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення персональних санкцій проти юридичних і фізичних осіб з Росії.

Документ розмістили на сайті глави держави. Список фізичних і юридичних осіб, на яких поширюються санкції, не опублікували. А одне з рішень РНБО, як сказано в указі, засекречене.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 січня 2021 року «Про внесення змін до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 14 грудня 2020 року, уведеного в дію Указом Президента України від 14 грудня 2020 року № 564-27т», — сказано в указі.

Контроль за виконанням рішення РНБО, введеного в дію указом, Зеленський поклав на секретаря Ради Олексія Данілова.

Деталі рішення РНБО від 14 грудня 2020 року

У документі зазначено: «Підтримати внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) мають до:

  • фізичних осіб згідно з додатком 1;
  • юридичних осіб згідно з додатком 2.

Проте додатки наразі не оприлюднені. Крім того, є у документі і пункт «Таємно».

Також у рішенні зазначено, що відповідатимуть за економічні та інші санкції Кабмін, СБУ та Нацбанк України.

«Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про запровадження санкцій і порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів», — йдеться у документі.

Передісторія

Українські санкції щодо російських юридичних і фізичних осіб і відповідно російські обмежувальні заходи відносно громадян і компаній України діють з 2014 року. Обидві країни регулярно оновлюють і розширюють санкційні списки. РФ та Україна як обмежувальні заходи ввели заборону на імпорт та експорт певних категорій товарів.

Кабмін 27 січня 2021 року запропонував РНБО застосувати трирічні санкції до юридичних осіб, які порушують порядок використання повітряного простору України, здійснюючи польоти в межах забороненої зони над тимчасово окупованою територією Криму і Севастополя.

Нагадаємо, що санкційні списки в Україні затверджує Рада національної безпеки і оборони, чиї рішення вводить в дію президент України. Зараз у них 786 юридичних осіб та 1759 фізичних осіб.

США запровадили санкції проти нардепа від «Слуги народу» Дубінського та соратників Деркача