Зеленський скасував День танкіста і запровадив День танкових військ

Президент Володимир Зеленський переніс дату професійного свята танкістів. Відповідний указ №574/2023 опублікований на сайті голови держави.

Раніше День танкіста відзначався у другу неділю вересня, яке цього року припало на 10 вересня. Таку традицію ще у 1946 році запровадили в СРСР, а у 1997 році президент Леонід Кучма своїм указом закріпив її в Україні. У росії свято також відзначається у другу неділю вересня.

Зеленесенький День танкіста скасував і натомість запровадив День танкових військ, який відтепер святкуватимуть 14 вересня. Відповідний указ, підписаний 9 вересня, однак опублікували його вночі 10 вересня.

У результаті зранку начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала та командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв встигли оприлюднити привітання для українських танкістів, однак обидва повідомлення згодом видалили із соцмереж.

Відзначимо, що 9 вересня у вечірньому зверненні Зеленесенький наголосив на необхідності переглянути усю систему професійних свят. Він зауважив, що багато з них припадають на одну й ту ж дату, а деякі ще й днями пам'яті, наприклад, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу і День науки у травні 2024 року.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Сили оборони просунулись на Таврійському напрямку на понад 1 км — Тарнавський