Зеленський змінив позицію щодо переговорів з рф після розмови з радником Байдена — ЗМІ

Президент Володимир Зеленський пом’якшив свою позицію щодо перемовин з рф за президенства путіна після підштовхувань США.

Про це пише Politico з посиланням на джерела.

Зазначають, що Зеленський висунув п’ять умов, зокрема відновлення територіальної цілісності, репарації та покарання рф. Втім, президент вже не заявляв про те, що для того, щоб переговори відбулися путін має піти з посади.

За даними видання, зміна риторики Зеленського відбулася після перемовин між Україною і США та візитом до Києва радника з національної безпеки США Джейка Саллівана.

Джерела зазначають, що Вашингтон напряму не наполягав, аби Зеленський змінив свою позицію. Американські чиновники передали, що Україні варто висловити готовність дипломатично закінчити війну.

«Це не означає, що їм потрібно сісти за стіл переговорів зараз. Ми навіть не думаємо, що зараз слушний час, виходячи з того, що робить росія. Але вони мають показати готовність вирішити конфлікт, бо ніхто не хоче, щоб цей конфлікт закінчився більше, ніж Україна», — зазначив чиновник на умовах анонімності.

Раніше ЗМІ писали, що у США та НАТО вважають, що Україна може розпочати переговори з рф з позиції сили після деокупації Херсону.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Радник Білого дому Салліван підтвердив контакти з кремлем