Учасники Медіаруху, а також українські медійні та громадські організації закликають президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо санкцій проти Андрія Портнова.
Про це йдеться у заяві, яку поширив «Детектор Медіа».
Санкції закликають запровадити з огляду на «численні журналістські розслідування, які свідчать про можливий збережений вплив Андрія Портнова на судову систему України».
Керівниця відділу розслідувань hromadske і представниця Медіаруху Ярослава Вольвач уже подала на розгляд Кабінету Міністрів петицію із закликом застосувати санкції РНБО до Портнова.
«Я хотіла б оприлюднити текст петиції на сайті президента, утім, на жаль, там чотири рази відмовились публікувати мою петицію, посилаючись на її «невідповідність встановленим вимогам». Натомість в уряді аналогічний текст чомусь визнали таким, що відповідає усім нормам», ― сказала журналістка.
Медіарух підтримує цю петицію і закликає Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти Портнова. У разі відмови — просить надати суспільству обґрунтовані пояснення причин такого рішення.
Також Медіарух звертається до голови Верховного Суду України та Вищої ради правосуддя із закликом забезпечити прозорість та об’єктивність у розгляді справ, пов’язаних із публічними такими особами, як Андрій Портнов.
«Просимо провести перевірку суддівських рішень у цих справах на предмет їхньої відповідності стандартам правосуддя та суддівської етики. Будь-який можливий вплив на судову систему, зловживання або порушення стандартів правосуддя мають бути розслідувані, відповідно оцінені й негайно припинені», — йдеться у заяві.
Хто такий Андрій Портнов
Андрій Портнов обіймав посаду радника першого заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках.
У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у росії, а потім переїхав до Відня. Він закликав амністувати «беркутівців» та розпочати слідство проти учасників Євромайдану.
У березні 2014 року ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів та причетності до порушень прав людини. Серед них був і Портнов. А у березні 2015 року ЄС продовжив санкції, але виключив зі списку Портнова.
У березні 2018-го СБУ порушила справу про держзраду щодо Портнова. Через це той подав позов до суду на СБУ. Згодом справу закрили.
У травні 2019 року Портнов повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. А у грудні 2021 року на нього наклали санкції.
У липні 2022 року ЗМІ писали, що Портнов виїхав з України.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.