Зеленському не дозволили виступити із промовою на Євробаченні — ЗМІ (оновлено)

Організатори Євробачення-2023 відмовили президенту Володимиру Зеленському у виступі із відеозверненням у фіналі конкурсу. Про це пише The Times

Європейська мовна спілка (EBU), яка є організатором Євробачення в Ліверпулі разом з британським суспільним мовником BBC, відхилила прохання українського президента через «неполітичний характер конкурсу».

«Пісенний конкурс Євробачення є міжнародним розважальним шоу і підпорядковується суворим правилам і принципам, які були встановлені з моменту його створення. Одним із наріжних каменів конкурсу є неполітичний характер заходу. Цей принцип забороняє можливість робити політичні або подібні заяви в рамках конкурсу», — йдеться у відповіді EBU.

Там наголосили, що прохання Зеленського зумовлено «благими намірами», однак воно суперечить правилам конкурсу і тому не може бути задоволене.

Водночас джерела у BBC повідомили The Times, що «складні і делікатні» переговори все ще тривають. Однак, станом на 11 травня можливість звернення Зеленського вважалася «неприйнятною».

ОНОВЛЕНО

Сергій Никифоров, прессекретар Зеленського, заявив, що інформація The Times не відповідає дійсності.

За його словами, Офіс президента не звертався до організаторів пісенного конкурсу з пропозицією онлайн-виступу Зеленського під час фіналу чи на будь-якому іншому етапі конкурсу.

Нагадаємо, 11 травня у британському Ліверпулі відбувся другий півфінал Євробачення-2023. У ньому виступали 16 виконаців, з яких глядачі обрали 10 учасників. Вони боротимуться за перемогу у фіналі, який пройде 13 травня. 

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.  

Євробачення 2023: на Ліверпуль-арені пройшла перша репетиція TVORCHI (фото)