«Зе!Жінки». «Слуга народу» запускає новий рух
Пресслужба «Слуги народу»

У партії «Слуга народу» запускають рух «Зе!Жінки» для впровадження політики рівності на національному та місцевому рівнях.

Про це повідомляє пресслужба партії, посилаючись на слова очільника «СН» Олександра Корнієнка.

«У межах руху «Зе!Жінки» депутати парламенту та місцевих рад, а також прихильники партії працюватимуть над посиленням політичної участі жінок, становленням рівних прав і можливостей в Україні та реалізацією національної політики з гендерної рівності, зокрема урядової програми «Партнерство Біарріц», ініційованої першою леді України», — зазначив він.

У нинішньому парламенті — найбільша кількість жінок за всі часи незалежності України — 20,8%, нагадали у партії.  

На початку скликання депутати ухвалили новий Виборчий кодекс. Там передбачена гендерна квота на виборах у розмірі 40%. У кожній п’ятірці партійного виборчого списку мають бути як чоловіки, так і жінки — не менше двох кандидатів кожної статі.

У результаті на місцевих виборах збільшилась кількість обраних жінок до місцевих рад (обласні —  28,2%, районні —  33,7%, ради понад 10 тисяч виборців —  32,8%, ради до 10 тис. виборців —  41,6%). Серед місцевих депутатів «Слуги народу» є 40,3% жінок і 59,7% чоловіків.

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської уряд вирішив приєднатися до «Партнерства Біарріц» щодо становлення рівності чоловіків та жінок у різних сферах.

Восени 2020 року Україна стала повноправною учасницею цієї програми. ЇЇ запровадили країни Групи Семи.

Chas News повідомляв, що у центрі Києва проходить Марш жінок. 

Україна посідає друге місце в Європі за часткою жінок серед керівників та підприємців