Зіпсовано майже 10 тис. доз. На Харківщину доставили вакцину Pfizer з грубими порушеннями

30 червня державне підприємство «Укрмедпостач» поставило до аптечного складу Харківської облради 21 600 доз вакцини Comirnaty/Pfizer. Однак через порушення холодового ланцюга транспортування у двох контейнерах зіпсувалися 9 360 доз вакцини.

Про це повідомили у Департаменті охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА).

Зокрема, там відреагували на відео ЗМІ, яке поширили напередодні.

На записах медпрацівники відкривають контейнер з вакцинами та замірюють температуру. Апарат показує 10-12 градусів за Цельсієм, притому, що вакцину Pfizer потрібно зберігати за температури -70 градусів за Цельсієм.

У Департаменті ХОДА кажуть, що отримання кожної партії на склад фіксується на відео, яке потім направляється до ДП «Укрмедпостач».

Там запевняють, що 1 липня направили відповідні листи до «Укрмедпостачу» та до Міністерства охорони здоров’я України. Вакцини з виявленими порушеннями транспортування перемістили до зони карантину та згодом повернули «Укрмедпостачу».

У Департаменті охорони здоров'я також заявили, що ці вакцини не ставили на облік Харківської області.

«Харківська обласна державна адміністрація разом з Департаментом охорони здоров’я ХОДА пильно стежить за дотриманням усіх вимог транспортування та зберігання доз вакцин та в жодному разі не допустить використання протермінованих вакцин та вакцин з порушенням холодового ланцюга транспортування», — йдеться у повідомленні.

У Києві не зможуть щепити вакциною Pfizer усіх охочих попри обіцянку МОЗ. Не вистачить вакцин — координатор