ЗМІ ідентифікували російських військових, які наводять ракети по Україні (фото)

Журналісти The Insider, Bellingcat та Der Spiegel знайшли секретний підрозділ у складі головного обчислювального центру збройних сил рф та викрили 30 військових інженерів, які наводять ракети на цивільні об’єкти України.

Цей центр визначає польотні завдання для високоточних ракет, які рф випускає по Україні. За даними розслідувачів, більшість працівників підрозділу — молоді люди з бекграундом у сфері ІТ, деякі раніше займалися розробкою комп'ютерних ігор.

Усі працівники зареєстровані за адресою російського генштабу — Знамʼянка, 19. Журналісти вивчили дані телефонних розмов начальника генерального обчислювального центру генерал-майора Роберта Баранова з 24 лютого. Так, кожного разу перед запуском ракет йому дзвонили з номера полковника Ігоря Багнюка, який також зареєстрований за адресою генштабу рф.

За даними дзвінків самого багнюка розслідувачам вдалося ідентифікувати 33 військових інженерів ГЦВ. Журналісти стверджують, що підрозділ складається з трьох команд в залежності від типу наведених ракет:

«Калібр»: Іван Попов, Матвій Любавін, Роман Курочкін, Катерина Чугунова, Сергій Ільїн, Юрій Ніконов, Георгій Старостін, Дмитро Тихонов, Микола Тарасов та Ігор Гроза.

«Іскандер»: Олексій Михайлов, Павло Обухов, Ельвіра Обухова, Микита Поплавський, Віктор Яскелайнен, Олександр Григорян, Володимир Петров, Артем Веденов.

Х-101: Артем Чернов, Олексій Бетехтін, Андрій Іванютін, Антон Чуліков, Ольга Письменська, Павло Васильєв, Олексій Волков, Антон Шатун, Станіслан Мінков.

Розслідувачі зв’язалися з військовими інженерами, втім вони заперечують, що працюють у центрі та мають відношення до обстрілів України.

Журналісти додають, що перед масованими обстрілами 10 жовтня активність телефонних розмов Багнюка із зазначеними особами різко підвищується. Дзвінки досягають піку досягає піку 9 жовтня, навідниками було зроблено 11 дзвінків.

До початку жовтня подібних дзвінків не було близько двох тижнів, що також узгоджується з відсутністю повідомлень про застосування крилатих ракет. Це свідчить про те, що удар по інфраструктурі 10 жовтня планували за тиждень, що відповідає розвідувальній інформації.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Ракетні обстріли не вплинули на рішучість українців воювати до перемоги — КМІС