404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
ЗМІ Іспанії оприлюднили  деталі затримання «відмивачів» коштів російської мафії
aa.com.tr

Поліція Іспанії затримала у справі про відмивання грошей російської мафії декілька російських бізнесменів. Ключовий персонаж серед затриманих — підприємець Олексій Широков (або Сіроков), повідомили іспанські газети El Pais і ABC.

Видання описують Широкова як юриста, який надавав різні нелегальні юридичні послуги, наприклад, він допомагав спростити процедуру отримання посвідки на проживання в Іспанії.

Широков із юності проживає в провінції і є юристом. Цей діяч описується El Pais як «доброзичливий, меценат («він зробив багато, мабуть, безкорисливих пожертв», коментує експерт), батько двох маленьких дітей, захисник православної церкви. При цьому з роками він став королем відмивання грошей. По телебаченню у 2019 році він розповів про розкішне життя росіян в Аліканте в програмі «Поза покриттям».

За даними поліцейських джерел, Широков також був зв'язковим з адміністрацією та політиками. У нього був арсенал зброї. «У відділеннях поліції є менше боєприпасів, ніж те, що він зберігав», — пояснюють джерела ABC.

Разом із Широковим затримали ще 22 людини: це російські бізнесмени, їхні радники і бізнес-партнери, а також іспанські чиновники, двоє поліцейських і юристи.

Газета ABC навела прізвища ще чотирьох росіян, причетних до відмивання грошей російської мафії. Це Мітюрєв, який, за даними видання, вербував нових учасників злочинного угруповання і виступав посередником в переговорах з іспанськими бізнесменами. Ще двоє осіб на прізвища Хакімов і Жижин відповідали за відмивання грошей. Крім того, ще одним ключовим фігурантом справи став чоловік на прізвище Данілов, який безпосередньо спілкувався з мафією. Його поки не затримали.

16 грудня поліція Іспанії оголосила, що затримала 23 людини, підозрюваних у відмиванні грошей російської мафії, отриманих від злочинних доходів. У поліції говорили, що серед затриманих вісім вихідців з Росії, є і українці. В ході обшуків поліцейські вилучили зброю, €300 тисяч готівкою, діаманти, 16 автомобілів. Також поліція заарештувала рахунки і активи на мільйони євро.

Як стверджує ABC, російська мафія мала в Аліканте мережу агентів, чиновників та радників. Вони купували готелі, нічні клуби та будівлі за кошти від організованої злочинності і збиралися проникнути в державні установи.

Мільйонні суми, які «бізнесмени» інвестували в готелі, ресторани та будівництво нерухомості в Аліканте та Ібіці, перш за все, надходили від російської мафії.

В операції, яку проводили Антикорупційна прокуратура та Суд Бенідорма, було втручано десять одиниць зброї (включаючи снайперську гвинтівку), тисячі патронів, 300 000 євро готівкою, діаманти, криптовалютні гаманці, а також рахунки та активи мільйонерів.

Метою злочинної групи, пов'язаної з відповідними російськими «злодіями в законі» та злочинними синдикатами в РФ, був контроль «ключових галузей іспанської економіки та проникнення в державні установи». До мережі підтримки входили юристи, бізнесмени, експерти з фінансового інжинірингу та комп’ютерні хакери.

Їхня діяльність почалася у 2013 році з переказу величезних сум росіянам, які проживають в Аліканте. Вони надходили від компаній в Об'єднаних Арабських Еміратах, Латвії та Великобританії без виправданого походження. Слідчі виявили, що тисячі євро також були переміщені через Іспанію, як всередину, так і зовні, через підставні компанії та працівників і їхніх дружин. Вони застосували й третій спосіб: неформальний переказ коштів. Гроші інвестували в нічні клуби, ресторани та сектор нерухомості (особняки та інші розкішні будівлі).

Це може бути найбільшим ударом по російській мафії в Іспанії за останні десять років.

В Іспанії затримали двох українців у справі про відмивання коштів російської мафії