404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
ЗМІ нарешті опублікували повну стенограму розмови Джуліані з Єрмаком
Getty Images

У Нью-Йорку в колишнього адвоката 45-го президента США Дональда Трампа Руді Джуліані федеральні агенти провели обшуки. Вони послалися на  його незаконні справи в Україні. Після того американське видання оприлюднило повну стенограму розмови Джуліані з тодішнім помічником Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком. Вона відбулася 22 липня 2019 року.

Як повідомляє BuzzFeed News з посиланням на текст розмови, досі усі подробиці 39-хвилинного дзвінка між Джуліані та Єрмаком влада тримала у таємниці. Лише деяка інформація з перемовин часом просочувалася у ЗМІ.

Соратники Зеленського у розмові з американськими журналістами у січні 2021 року поділилися спогадами про контакти з Джуліані. Вони заявили, що тоді від України очікували заяв, які могли б допомогти Трампу переобратися на другий президентський термін.

BuzzFeed News нагадує, що Трамп просив Зеленського зробити йому «послугу» та взятися за так звану справу Хантера Байдена, сина Джо Байдена.

Розмова між Джуліані та Єрмаком, що відбулася за три дні до телефонних переговорів Трампа із Зеленським, знову привернула до себе увагу. Причиною став рейд федеральних органів США будинком та офісами Джуліані цього тижня — вранці 28 квітня.

Американське видання наголошує, що саме в розмові з Єрмаком адвокат Трампа розпочав тиснути на українських політиків. Він звернувся до помічника Зеленського із закликом сказати українському главі держави «просто нехай ці розслідування (щодо Хантера Байдена — Прим. ред.) просуваються вперед». При цьому Єрмак на словах погодився виконати вимоги Джуліані.

Під час дзвінка Джуліані посилався на розслідування щодо Хантера Байдена та необґрунтовані твердження про втручання України в президентські вибори у США 2016 року. На них, як він сподівався, мав посилатися новий генпрокурор, призначений Зеленським.

Джуліані сказав: «Мені не цікаво, щоб хтось не говорив правду чи перебільшував. Все, що нам потрібно від президента (Зеленського — Прим. ред.), це слова «Я поставлю чесного прокурора, він розслідуватиме (справу Байдена — Прим. ред.) та відкопає докази, які існують в даний час». А потім треба закрити питання справи Байдена».

Адвокат натякнув, що «своєчасна заява» Зеленського «дуже добре б посприяла».

«І, можливо, або навіть я впевнений, що це могло б бути добре для набагато кращих стосунків, коли б ми справді порозумілися» — сказав Джуліані.

Єрмак відповів: «Я впевнений, що Зеленський скаже це, так».

Як зазначає BuzzFeed News, стенограма створена українською стороною. Редакції її передав Ігор Новіков, що у 2019 році був радником Зеленського

При цьому і українські, і американські джерела видання, знайомі зі словами Джуліані, на умовах анонімності підтвердили автентичність тексту.

BuzzFeed News намагалося отримати коментар Джуліані або його адвоката Роберта Костелло про опубліковану інформацію, проте цього зробити не вдалося.

Ексрадник Зеленського злив у ЗМІ розмову з Джуліані, яка передувала скандальному дзвінку Трампа