ЗНО 2023: у МОН розповіли про ймовірний формат тестування у наступному році

У Міністерстві освіти і науки розглядають проведення удосконаленого Національного мультипредметного тесту як альтернативу ЗНО у 2023 році.

Про це повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет.

«ЗНО було і буде механізмом прозорого вступу до закладів вищої освіти. Однак в умовах воєнного стану існують перешкоди щодо його організації та проведення, а також неможливо охопити тестуванням потенційних вступників до українських ЗВО, які тимчасово перебувають за кордоном. Безпекова складова та труднощі логістики не дозволяють МОН планувати проведення зовнішнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі», — пояснив міністр.

Завдання для НМТ укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. Тест скрадатиметься з обовʼязкового та додаткового блоків.

У МНО планують, що в обов’язковому блоці будуть питання з чотирьох предметів:

  • української мови;
  • математики;
  • історії України;
  • іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови).

Учасники тестування упродовж 90 хвилин працюватимуть над завданнями з української мови та математики, а після перерви ще 90 хвилин виконуватимуть тест з історії України та іноземної мови.

Додатковий блок НМТ з фізики, хімії чи біології вступники можуть скласти в інший день, воно триватиме 75 хвилин. Результатом цього тесту можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови.

Реєструвати вступників ждя участі в НМТ планують у квітні, а сам тест планується у червні — липні 2023 року (основна та додаткова сесії).

У Наступному році абітурієнти можуть використати для вступу результати тестів:

  • НМТ 2023 року;
  • НМТ 2022 року;
  • ЗНО 2020-2021 років.

Водночас Шкарлет наголосив, що змінити формат проведення вступних випробувань можливо лише після ухвалення відповідного закону Верховною Радою.

«МОН надасть більше інформації після внесення законопроєкту на розгляд до парламенту та оприлюднить проєкт Порядку прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2023 році для громадського обговорення», — додав міністр.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

З 1 грудня в Україні підвищать пенсії: кому та на скільки