Зняли з літака. У Росії затримали опозиціонера Андрія Пивоварова

Андрія Пивоварова, опозиціонера та колишнього виконавчого директора «Відкритої Росії» затримали на злітно-посадковій смузі в аеропорту «Пулково» в Санкт-Петербурзі.

Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Щойно мене зняли з літака в «Пулково». Летів відпочити, пройшов митницю — жодних питань не було. Літак вже пройшов рулювання, як раптом стоп. Підʼїхали менти і вивели мене», — написав Пивоваров.

За словами опозиціонера, з аеропорту його відвезли до управління ФСБ в Пулково.

Згодом команда Пивоварова уточнила, що його зняли з міжнародного рейсу, оскільки, за даними ФСБ, він нібито перебуває в розшуку.

«Літак, в якому був Андрій Пивоваров, розвернули на злітній смузі, щоб зняти його з міжнародного рейсу», — додали його соратники.

Пізніше стало відомо, що Пивоваров затриманий у рамках кримінальної справи за ст. 284.1 Кримінального кодексу РФ — здійснення діяльності небажаної організації.

Пізно ввечері 31 травня на сторінці Facebook опозиціонера з’явився лист від нього, який передав адвокат.

«Пишу цей текст у будівлі СК, скоро почнеться допит...Судячи з помпи, з якою мене затримували, готують щось серйозне. В Пулково, як кажуть, нагнали купу Росгвардії, навіщо? Коли можна було просто зателефонувати...Як кажуть, далі мене планують везти на обшуки, а потім на літаку в Краснодар», — пише Пивоваров.

 

‼️Письмо от Андрея Пивоварова. Его повезут в Краснодар Дело по статье 284.1 УК о сотрудничестве с нежелательной...

Posted by Андрей Пивоваров on Monday, May 31, 2021

 

Що відомо про організацію «Відкрита Росія»?

Справу проти Андрія Пивоварова порушили 29 травня у Слідчому комітеті Краснодарського краю. 

Проте 27 травня Андрій Пивоваров повідомив, що організація «Відкрита Росія» повністю припинила свою діяльність і закрила відділення в регіонах, щоб захистити прихильників від кримінального переслідування.

Пивоваров говорив, що рішення ухвалили через поправки в закон про «небажані» організації, які розглядала Держдума.

Засновником «Відкритої Росії» є Михайло Ходорковський, колишній політичний в'язень Кремля та опозиціонер.

Згідно з російським законом, кримінальна справа за ст.284.1 має бути припинена, якщо людина добровільно вийшла зі складу організації.

Chas News повідомляв, що 23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу, які перебували на борту літака Афіни — Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту. Вибухівку на борту так і не знайшли, а Протасевича та Сапегу заарештували.

У Білорусі їх підозрюють у скоєнні кримінального злочину, а саме розпалюванні расової, національної, релігійної або іншої соціальної ворожнечі.