Зуб за ногу. Австралієць виборов право на зуб акули, яка ледве його не вбила (фото)
Chris Blowes

Австралійський чоловік, який ледь не загинув під час нападу великої білої акули, виборов право залишити собі зуб тварини.

Зуб акули залишився у його дошці, але австралійські закони забороняють людям мати частини захищених видів, передає BBC Australia.

У квітні 2015 року cерфер Кріс Бловз займався серфінгом у затоці Фішері. Саме там на нього ззаду напала біла акула довжиною 5,5 м. Внаслідок нападу чоловік втратив ногу й протягом 10 днів перебував у комі.

Двоє друзів винесли його на берег, після чого його доправили до лікарні в Аделаїді. Коли поліцейські поїхали шукати його дошку для серфінгу, то виявили у ній зуб акули. Потім вони передали його владі.

Chris Blowes

Згідно із Законом про управління рибним господарством штату незаконним є володіння, продаж або придбання будь-якої частини тіла білих акул — а тим, хто порушує закон, може загрожувати штраф до $77 тис. або два роки в'язниці.

«Він застряг у моїй дошці… Я ніколи не вбив би акулу задля зуба, але вона забрала мою ногу, тож я не бачу жодної причини, чому б у мені не лишити собі зуб… Акула не повертає собі зуба, а я не поверну ногу», — наголосив Бовз.

Такий виняток із цього закону в Австралії зробили вперше, передає ABC News.

Потерпілий каже, що тримає зуб у футлярі й бере його на мотиваційні бесіди, на яких він розповідає про напад.

Chris Blowes

«Це хороший сувенір, щоб показати онукам», — підкреслив він.

У Японії за гроші з COVID-фонду збудували гігантську статую кальмара