404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Звільнена із в'язниці журналістка та масові обшуки. Що відбувається з редакцію Tut.by

В Білорусі продовжується тиск на редакцію популярного опозиційного сайту Tut.by.

18 травня з в'язниці звільнили журналістку видання Катерину Борисевич. Але в цей же день редакція повідомила про тривалі обшуки в офісі компанії та затримання 13 своїх співробітників, зокрема, генерального директора та головного бухгалтера. Сам сайт заблокували, пише Meduza.

Комітет державного контролю Білорусі заявив, що стосовно керівництва Tut.by порушено кримінальну справу про ухилення від податків в особливо великому розмірі.

Tut.by наразі недоступний для користувачів як в України, так і в інших країнах, навіть з використанням VPN.

В чому звинуватили журналістку Катерину Борисевич?

Катерина Борисевич провела за ґратами пів року у справі про «розголошення лікарської таємниці» щодо жителя Мінська, який помер внаслідок побиття силовиками, пише DW.

У своїй статті вона написала, про те, що в крові побитого до смерті активіста Романа Бондаренко не було алкоголю. Через це її звинуватили в розголошенні лікарської таємниці і ув'язнили.

Білоруська влада звинуватила журналістку в тому, що інформація, яка містилася у її статті, викликала «підвищення напруженості в суспільстві, створення атмосфери недовіри до компетентних державних органів, спонукання громадян до агресії і протиправних дій».

Суд у Мінську визнав Катерину Борисевич і доктора Артема Сорокіна (який підтвердив інформацію про те, що Роман Бондаренко був тверезий) винними. Їм призначили покарання у вигляді позбавлення волі, відповідно, на шість місяців і два роки з відстрочкою. Також їх оштрафували.

Як помер білоруський активіст

Романа Бондаренка побили на «площі Змін» у Мінську, коли спробував заговорити з людьми, котрі знімали з парканів біло-червоні-білі стрічки. Після бійки невідомі посадили його в мікроавтобус і доставили в центральний РУВС Мінська, а згодом — до лікарні з важкими травмами. Бондаренко помер у лікарні ввечері 12 листопада 2020 року, лікарі говорили, що шансів вижити у нього практично не було.

Пізніше, 18 лютого, більш ніж через три місяці після смерті Бондаренко, генпрокуратура Білорусі повідомила про порушення кримінальної справи за умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть з необережності. При цьому відомство наголосило, що «причетність співробітників органів внутрішніх справ до заподіяння Бондаренко тілесних ушкоджень не встановлена».