404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
«Сім психопатів», «Молодий Папа» та «Горбата гора»

Обличчя політиків миготять на телеекранах так часто, що здається, ніби всі вони є учасниками нудної мильної опери. Але якщо копнути глибше, їхні висловлювання, вчинки, риси характеру і самі біографії настільки захопливі, що про український політикум можна було б зняти чимало голлівудських блокбастерів. Хоча деякі з них, здається, вже створили.

Ілля Ківа. «Сім психопатів», чорна кримінальна комедія

Можливо, голлівудський режисер-новачок, побачивши сюжет з мастурбацією Ківи в залі Верховної Ради, вирішив би, що депутата від ОПЗЖ варто запросити у восьмий сиквел молодіжної комедії «Американський пиріг».

Якщо хто вже забув, у першому фільмі циклу, який вийшов ще у 1999-му, один з героїв, незайманий Джимі, суне пальці у теплий пиріг (оскільки приятелі його завірили, що дотик до жіночої вульви саме це і нагадує). А потім в пиріг мастурбує. За цим заняттям його застає батько, але Джимі запевняє, що «це не те, про що він подумав».

Ківа, на жаль, не пояснив 2,3 млн людей, які подивилися відеоролик з мастурбацією у ВР в YouTube, «те» це чи «не те», про що всі подумали. Але це і не важливо. Ківа у ролі не досвідченого в сексі молодика — це безнадійно.

Ілля Ківа виконав би головну роль у фільмі «Сім психопатів» краще ніж  Сем Рокуел

Він — мачо, з цілою низкою нахилів, що лякають. Тому у «Семи психопатах» Мартіна Макдонаха він виглядав би більш гармонійно. Роль Біллі Біклі, яку у фільмі виконує Сем Рокуел, написана просто для Ківи. Біклі з легким серцем спочатку вбиває двох кілерів-невдах, залишаючи на місці злочину карти з бубновим валетом і цим наводить страх на всіх, включаючи мафію. Потім він пристрілює подругу гангстера. Зрештою і сам гине. Але до цього моменту —який, чорт забирай, віталізм! Яка жага вирішувати проблеми за допомогою сили і ствола! Яка весела вдача!

Розбивши режисерові на пробах ніс, Сем Рокуел говорить: «Я не хотів нічого ламати. Просто ніс виявився там, куди я бив». І в цьому типовий Ківа.

«Якби я бив водія, він би вже помер», — заявив нардеп, коли в ЗМІ просочилася інформація про те, що Ківа, нещодавно призначений заступником начальника УМВС в Херсонській області, побив місцевого жителя, що промишляв контрабандними перевезеннями до Криму.

Більш того, у 2014-му, командуючи батальйоном «Полтавщина», Ківа викорінював пияцтво серед підлеглих, пристібаючи їх на дві доби наручниками до придорожніх стовпів. А восени минулого року пригрозив «відрізати голову» людині, яка запитала про його чисельну охорону.

Рішучість — ось що об'єднує цих двох хлопців, українського і американського. Ківа, мабуть, міг би навіть зробити героя Сема Рокуела більш об'ємним. Внести в його світогляд високу філософсько-релігійну ноту. Бо екранний Біллі досить далекий від високих матерій.

Як казав Ганді... -- зауважує його приятель Ганс Кесловскі, коли вони їдуть в машині, обговорюючи тему помсти.

У вас то Ганді, то Ісус Христос! — відмахується Біллі.

...«Око за око — і весь світ осліпне», і я всім серцем вірю в це.

А ось і ні, — заперечує Біллі. — Все одно залишиться один одноокий.

Занадто поверхнево. Інша справа — Ківа! Коли він повстає проти геїв, це не просто заяви якогось бритоголового відморозка. Це боротьба за традиційні цінності і «скріпи». За допомогою Святого Письма і Facebook. В останньому Ківа, звертаючись до львів'ян, пише: «ЛЬВІВ! БІБЛІЯ, ЛЕВИТ, Вірш 20, глава 13. Якщо хто лежатиме з чоловіком як із жінкою, то обидва вони зробили гидоту: будуть конче вбиті, кров їхня на них. P. S. Читайте Біблію, вірте ГОСПОДУ!». Тодішня омбудсмен Валерія Лутковська була з Ківою не згодна. Але хто її послухає, якщо вона не з фільму «Сім психопатів»? Нехай вирушає собі у якусь жалісливу мелодраму і там комусь щось доводить.

Петро Порошенко. «Молодий Папа», драматичний серіал

П'ятий президент України — це серіал. Тому що Петро Олексійович — фігура, яка протягом десятків років залишається на політичному Олімпі. Так, Порошенко вміє грати «в довгу» і цим дуже нагадує кардинала Анжело Войєлло — камерарія та державного секретаря святого престолу, — одного з персонажів серіалу «Молодий Папа».

З функціями держсекретаря Ватикану все зрозуміло: фактично це глава МЗС, яким Порошенко свого часу теж був. Посаді камерарія святого престолу дещо складніше знайти український відповідник, але спробуємо. Перш за все камерарій керує фінансами і майном Ватикану (до цієї функції Порошенко наближався двічі — коли очолював раду НБУ і коли був міністром економічного розвитку за Януковича). Але у камерарія є ще одна важлива місія: він оголошує про смерть Папи. За ритуалом, тричі б'є покійного у лоб срібним молоточком і питає, чи той спить. Після чого вимовляє сакраментальну фразу «Vere Papa mortuus est» — «Папа справді мертвий».

Петро Порошенко міг би стати Папою Римським, хоча б у кіно

Схожий обряд щодо Януковича провів Порошенко. Після того, як в травні 2014-го він виграв позачергові президентські вибори, стало ясно, що Янукович остаточно «помер».

Але Порошенко, на подив, міг би зіграти одночасно і самого Папу. Ленні Белардо, майбутній понтифік і головний герой серіалу, з дитинства виводив на склі ім'я, яке згодом отримав, — Пій XIII. Судячи з любові Петра Олексійовича до влади, його заповітна мрія теж сягає корінням глибоко в минуле.

Більш того, наприклад, про отримання від Константинопольського патріарху Томоса Порошенко цілком міг би сказати словами Белардо: «Головне — вірити в себе. Це важливіше, ніж вірити в Бога».

Після програшу виборів Володимиру Зеленському на Порошенка, як з рогу достатку, посипалися кримінальні справи. Чого тільки йому не інкримінують — від розтрати $1,5 млрд заарештованих грошей Януковича (в цій справі Порошенко, як вважає НАБУ, міг бути підбурювачем) до сумнівного продажу «Кузні на Рибальському» Сергію Тигіпко. П’ятий президент фігурує приблизно в двадцяти справах.

Нічого подібного, звичайно, Пій XIII не переживав. Але ставлення до гріхів у них обох схоже.

Ваша Святість, Вам є у чому висповідатися? — запитує один з персонажів «Молодого Папи» у Пія XIII.

Ні.

Ваші гріхи?

Мій найбільший гріх полягає в тому, що совість мене не мучить.

Петро Олексійович міг би відповісти так само. «Обивателям часто здається, що нас, священників, шокують звичайнісінькі речі», — каже Ленні Белардо. — «У той час як все з точністю навпаки. Нас ніщо не шокує. Адже жодна професія так регулярно не стикається з гріхом, як наша».

Тут Папа помиляється. Є ще одна така професія: політик. Існувати в ній довго — все одно що відпускати гріхи цілому сонму шахраїв, злодіїв, лицемірів, грабіжників і вбивць. Включаючи і себе самого.

Віктор Медведчук. «Горбата гора», гей-вестерн

На перший погляд здається, що відносини між головою ОПЗЖ Віктором Медведчуком і Володимиром Путіним вписуються в парадигму знаменитого містичного трилера «Адвокат диявола» з Кіану Рівз і Аль Пачіно у головних ролях. Але це не так. Патерналізм тут чисто зовнішній. Хоча Медведчук справді регулярно відвідує свого московського кума, просячи у нього настанов і намагаючись догодити подарунками.
Якщо вірити російському професорові Валерію Соловйову, у серпні Медведчук навіть привіз господареві Кремля шамана з Амазонії. Той провів якийсь «конструктивний» обряд для господаря Кремля, а Медведчуку повідомив, що він стане наступним президентом України.

Путін, ймовірно, у президентське майбутнє свого кума не вірить. Оскільки, за словами Соловйова, не дуже довіряє Медведчукові. Але це не відкидання сина батьком. Ні! Це перешкода суворих життєвих обставин для обопільних любовних почуттів. Точнісінько, як у гей-вестерні «Горбата гора» з Джейком Джілленхолом і Хітом Леджером у головних ролях, який розповідає про непрості відносини двох пастухів — Джека і Енніс. Більшу частину часу вони проводять зі своїми дружинами, але іноді зустрічаються на віддалених пасовиськах Горбатої гори. Як у випадку Джека і Енніс, так і у відносинах Медведчука і Путіна, під час їхніх зустрічей ми бачимо неприкритий відчай від неможливості злитися в екстазі і жити одним життям.

Віктор Медведчук цілком пасує на роль у гей-вестерні «Горбата гора»

У фільмі романтична історія розгортається на тлі мальовничих просторів штату Вайомінг — гори, ліси, отари овець... «Любов — це сила природи» — таке гасло стрічки.

Удвох біля нічного багаття Джек і Енніс ведуть розмови, від яких серце обливається кров'ю:

Як би я хотів, щоб так було завжди.

Якщо нас застануть разом, нас уб'ють.

Перенесіть Медведчука і Путіна у Вайомінг, оточіть вівцями, запропонуйте кумам взяти участь у родео (це, до речі, нескладно уявити — просто згадати фото Путіна з голим торсом верхи), відправте на ніч в гори — і отримаєте ті ж самі обійми і діалоги.

Проблема їхнього співіснування та ж, що і у персонажів «Горбатої гори». Все, що у них є, — замкнене коло роботи/політики. В'язниця і привід для побачень водночас. «Ми давно могли б жити удвох і дуже щасливо. У власному будинку. Але тобі цього не треба! Тобі потрібна тільки Горбата гора! Всі наші відносини тримаються на ній! Гора — це все, що у нас є, будь вона проклята!», — Віктор Медведчук виголосив би цю репліку не менш переконливо, ніж герой фільму.

Нечасті зустрічі героїв «Горбатої гори» тривають протягом двадцяти років (погугліть, скільки часу одружені Медведчук і Оксана Марченко і коли Путін хрестив їхню доньку Дарину в Казанському соборі Санкт-Петербурга). Удома ж їм доводиться брехати дружинам. Якось «відкупатися» від них, приділяти їм увагу. Це майже один в один ситуація навколо Марченко.

На початку цієї осені вона стала власницею російської компанії, яка спеціалізується на будівництві, інженерних роботах і проєктуванні. Журналісти «Схем» зробили з цього сенсацію, тоді як насправді це — сімейна трагедія. Це — «відкупні» жінці від двох чоловіків.

Фільм закінчується трагічно. Джек гине. Офіційна версія — нещасний випадок. Але проникливий Енніс розуміє: інтимного друга вбили гомофоби. Останній кадр — Енніс дивиться на сорочку Джека, заправлену в його власну, і прикріплену до сорочки листівку із зображенням Горбатої гори, і зі сльозами на очах шепоче: «Я тебе пам'ятаю…». Хоча кінцівка могла б бути і іншою. Як варіант — дзеркальною.

Політичний світогляд. Чому Аваков — Сенека, а Тищенко послідовник Сократа

КОЛАЖІ: Мария Ємельянова