Виробництво контенту для мережі Інтернет вже давно перестало бути цікавими незвичайним хобі, а перетворилося на повноцінну професію, яка має свою специфіку та проблеми. Одна з найбільших серед них — це якість звуку, з чим регулярно стикаються виробники відео та аудіо контенту, влогів, подкастів, аудіокнижок стрімів і так далі. Здавалося б, просте і логічне рішення пропонують професійні мікрофони, які існують на ринку не перше десятиліття і прекрасно демонструють свою ефективність. Але робота з виготовлення контенту часто виконується в форматі one man production де одна людина відповідає за підготовку сценарію, роботу з технікою, світлом, зйомки, запис, монтаж, публікацію та маркетинг. Як справедливо можна помітити, неможливо бути у всьому спеціалістом, тому дуже часто користувачі такого рівня шукають більш універсальні рішення, потребують заглиблення в теорію та складних навичок. Як стверджують фахівці інтернет-магазину Музлайн, мікрофони, що здатні задовольнити такі потреби та забезпечити якісний звук, існують і в нашому матеріалі розглянемо, що пропонує світовий ринок у цьому сегменті.
Швидкість, якість, доступність
Виготовлення контенту для мережі Інтернет — це робота, яка потребує оперативності. В даному випадку оперативність неможлива без оптимізації, тобто використання простих, універсальних і завжди дієвих рішень — це стосується техніки, в першу чергу. У відповідь на такий запит виробники мікрофонів та обладнання для виробництва аудіопродукції запропонували користувачам декілька цікавих, та як показала практика, ефективних опцій. Перш за все, це:
- USB мікрофони класу plug and play;
- гарнітури (мікрофон плюс навушники);
- безпровідні мікрофони на магнітній кліпсі;
- класичні петлиці з підключенням за допомогою міні-джек;
- накамерні мікрофони;
- мікрофони для планшетів та смартфонів.
Усю цю групу доволі різних девайсів поєднує основні принципи — простота та швидкість підключення, відсутність необхідності використовувати додаткове спеціальне програмне забезпечення, сумісність з будь-якими робочими платформами, стабільність роботи, прогнозована якість результату.
Що з якістю?
Власне, не можна сказати, що перераховані опції видають найкращий звук серед можливого, але в світі, де контент живе не більше тижня, найкращий звук і не потрібний — а потрібний достатньо хороший, такий що не буде відлякувати потенційних слухачів та вживачів контенту.
Важливо згадати, що і USB мікрофони, і магнітні кліпси, і гарнітури, і петлиці, і портативні мікрофони для смартфонів — всі вони добре підходять як для студійного запису звуку, так і для обслуговування стрімів, онлайн трансляцій, колів, і так далі. Тобто з усіх боків — це те саме універсальне рішення.
З практичної точки зору всі ці різновиди мікрофонів зручні ще й тим, що не потребують спеціального окремого каналу живлення, за виключенням, хіба що, безпровідних магнітних петлиць. Це зі свого боку гарантує користувачу автономність, мобільність та захищеність від технічних нюансів, а це інший дуже важливий аспект роботи виготовлення інтернет-контенту в сучасному світі.
Є у перерахованих опцій мінуси?
Звичайно, бо їх не може не бути, в особливості, якщо враховувати доволі прийнятну вартість мікрофонів користувацького рівня.
Стосуються недоліки в основному якості звуку — вона не настільки досконала, щоб дозволяти покращити його в постпродакшені, тобто простору для маневра тут практично немає. Але за словами спеціалістів інтернет-магазину Muzline це можна передбачити заздалегідь і забезпечити якомога більш якісні умови під час первинного запису — використовувати вітрозахист, намагатися працювати в якомога більш тихих приміщеннях, або використовувати портативну звукоізоляцію, в особливості, якщо необхідно записати голос диктора або навіть вокал.