НЕ НА ЧАСІ / ІНТЕРАКТИВ
Це написав Гоголь чи Гегель? Як добре ви знаєте світову літературу
Це написав Гоголь чи Гегель? Як добре ви знаєте світову літературу
У бородатому жарті стверджується, що справжній поціновувач літератури зможе відрізнити Гоголя від Гегеля, Гегеля від Бебеля, Бебеля від Бабеля, Бабеля від кабеля, кабель від кобеля, а кобеля від суки. Втім, це занадто просто. Ми підготували набагато складніший тест. Впевнені у своїх знаннях? Тоді вперед!
Катерина Гаценко
Катерина Гаценко
Вас можна назвати справжнім інтелігентом?
Chas News вирішив перевірити, наскільки добре українці знають літературу та її класиків. Доведеться чимало помізкувати, щоб отримати високу оцінку
Почати тест |
Де втоплюють всіх, у кого немає роботи, паспорта та житла?
Та ні, у Країні Оз, яку вигадав американський письменник Лаймен Френк Баум, взагалі нікого не топили. Якщо тобі чогось бракувало у житті, просто треба було знайти доброго чарівника. А ось у казці Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» лисиця Аліса повідомила поліцейським, що Буратіно — небезпечний злодюжка. Сищики хапають Буратіно, а кіт і лисиця ділять гроші, які були у головного героя твору. Бульдог наказує втопити Буратіно в озері, оскільки в нього немає роботи, паспорта та житла. Проте бідаха не тоне у воді, бо зроблений з дерева. Як кажуть у анекдоті, «Більш за все Буратіно не любив приказку «Лайно не тоне».
У Середзем'ї, вигаданому світі Джона Толкіна, постійно воювали і запросто могли вбити. Але такого, щоб когось топили через низький соціальний статус, там не було. А ось у казці Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» лисиця Аліса повідомила поліцейським, що Буратіно — небезпечний злодюжка. Сищики хапають Буратіно, а кіт і лисиця ділять гроші, які були у головного героя твору. Бульдог наказує втопити Буратіно в озері, оскільки в нього немає роботи, паспорта та житла. Проте бідаха не тоне у воді, бо зроблений з дерева. Як кажуть у анекдоті, «Більш за все Буратіно не любив приказку «Лайно не тоне».
Так, у казці Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» лисиця Аліса повідомила поліцейським, що Буратіно — небезпечний злодюжка. Сищики хапають Буратіно, а кіт і лисиця ділять гроші, які були у головного героя твору. Бульдог наказує втопити Буратіно в озері, оскільки в нього немає роботи, паспорта та житла. Проте бідаха не тоне у воді, бо зроблений з дерева. Як кажуть у анекдоті, «Більш за все Буратіно не любив приказку «Лайно не тоне».
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин — справді жорсткий диктатор. Але про те, що у КНДР топлять людей без документів чи без житла, ніхто з правозахисників та журналістів не згадував. А ось у казці Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно» лисиця Аліса повідомила поліцейським, що Буратіно — небезпечний злодюжка. Сищики хапають Буратіно, а кіт і лисиця ділять гроші, які були у головного героя твору. Бульдог наказує втопити Буратіно в озері, оскільки в нього немає роботи, паспорта та житла. Проте бідаха не тоне у воді, бо зроблений з дерева. Як кажуть у анекдоті, «Більш за все Буратіно не любив приказку «Лайно не тоне».
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Чому Гамлет бачив привид свого батька?
Виключати цього не можна, але Шекспір про схильність Гамлета до алкоголізму нічого не писав. Згідно із сюжетом, Гамлет, принц датський, головний герой, наважився побачити привид свого батька. Під час зустрічі той розповів Гамлету, що його убив рідний брат Клавдій, вливши у вуха отруту, коли той спав у саду. Привид наказує синові помститися. Ну, а далі ви знаєте. Серія смертей. Завіса!
Серед аристократії спіритизм справді був доволі розповсюдженою забавою. Однак під час спіритичних сеансів духи на волю не виривалися. Насправді, згідно із сюжетом, Гамлет, принц датський, головний герой, наважився побачити привида свого батька. Під час зустрічі той розповів Гамлету, що його убив рідний брат Клавдій, вливши у вуха отруту, коли той спав у саду. Привид наказує синові помститися. Ну, а далі ви знаєте. Серія смертей. Завіса!
Батьковбивство — доволі популярний літературний сюжет. Проте у Шекспіра все було не так. Згідно із сюжетом, Гамлет, принц датський, головний герой, наважився побачити привида свого батька. Під час зустрічі той розповів Гамлету, що його убив рідний брат Клавдій, вливши у вуха отруту, коли той спав у саду. Привид наказує синові помститися. Ну, а далі ви знаєте. Серія смертей. Завіса!
Так, у трагедії Вільяма Шекспіра «Гамлет, принц датський» головний герой наважився побачити привид свого батька. Під час зустрічі той розповів Гамлету, що його убив рідний брат Клавдій, вливши у вуха отруту, коли той спав у саду. Привид наказує синові помститися. Ну, а далі ви знаєте. Серія смертей. Завіса!
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Він був художником, поетом, музикантом, лікарем, мандрівником, космонавтом. Хто він?
Засновник SpaceX Ілон Маск справді має чимало талантів та захоплень. Винахідник розробляє нові автомобілі, розвиває нейротехнології та навіть намагається підкорити космос. Проте живописом та музикою не займається. А от у книжковій трилогії Миколи Носова головний герой Незнайко разом з друзями малював, писав вірші, музичив, працював доктором, мандрував та навіть полетів у космос. Пощастило Незнайкові жити в докарантинні часи. Й на Місяці встиг «потусити». А зараз хоч би в Кирилівку поїхати з тим карантином.
Персонаж саги «Зоряні війни» Чубакка багато мандрував на космічному кораблі Гана Соло «Тисячолітній Сокіл». Однак у нього не було часу на живопис та поезію, оскільки треба було рятувати всесвіт від Дарта Вейдера. А от у книжковій трилогії Миколи Носова головний герой Незнайко разом з друзями малював, писав вірші, музичив, працював лікарем, мандрував та навіть полетів у космос. Пощастило Незнайкові жити в докарантинні часи. Й на Місяці встиг «потусити». А зараз хоч би в Кирилівку поїхати з тим карантином.
Головний персонаж алегоричної казки Антуана де Сент-Екзюпері відвідав чимало зірок та світів. Однак лікарем та поетом він точно не був — скоріше, філософом. А от у книжковій трилогії Миколи Носова головний герой Незнайко разом з друзями малював, писав вірші, музичив, працював лікарем, мандрував та навіть полетів у космос. Пощастило Незнайкові жити в докарантинні часи. Й на Місяці встиг «потусити». А зараз хоч би в Кирилівку поїхати з тим карантином.
У книжковій трилогії Миколи Носова головний герой Незнайко разом з друзями малював, писав вірші, музичив, працював лікарем, мандрував та навіть полетів у космос. Пощастило Незнайкові жити в докарантинні часи. Й на Місяці встиг «потусити». А зараз хоч би в Кирилівку поїхати з тим карантином.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Душі яких грішників караються в дев'ятому колі пекла?
У фіксуванні моментів свого життя у вигляді картин чи світлин Данте Аліг'єрі, автор «Божественної комедії», гріха не бачив. Скоріш, до пекла можна потрапити за те, що зображене на світлині Наприклад, марнотратники, які полюбляють занадто розкішне життя, мають шанси опинитися у четвертому колі пекла, де будуть безперестанно тягати з місця на місце важкий тягар. А спокусниці та спокусники опиняться у восьмому колі пекла, де їх лупаситимуть демони. Але в останньому, дев'ятому, колі, яке знаходиться в центрі Землі, Люцифер гризе своїми трьома пащами найбільших грішників — зрадників. Доля деяких українських політиків завчасно відома.
У «Божественній комедії» Данте Аліг'єрі пекло має дев'ять концентричних кіл. В якому саме колі ви опинитеся після смерті, безпосередньо залежить від скоєних вами гріхів. В останньому, дев'ятому, колі, яке знаходиться в центрі Землі, Люцифер гризе своїми трьома пащами найбільших грішників — зрадників. Доля деяких українських політиків завчасно відома.
Мабуть, працювати «у чорну» не є добре, хоч життя і змушує. Але Данте Аліг'єрі, автор «Божественної комедії», неплатників податків серед грішників не згадує. В останньому ж, дев'ятому, колі, яке знаходиться в центрі Землі, Люцифер гризе своїми трьома пащами найбільших грішників — зрадників. Доля деяких українських політиків завчасно відома.
«Де ти, голубе сизий, взяв ці гроші?», — питав Петро Порошенко у чиновників, які вказали у деклараціях велику кількість готівки. Брехати — гріх. Однак у дев'ятому колі пекла мучать не брехунів, а зрадників. Люцифер гризе своїми трьома пащами найбільших грішників. Доля деяких українських політиків завчасно відома.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Оберіть цитату Омара Хаяма
Непогана спроба, але невдала, оскільки це — народна приказка. А от перський поет якось сказав: «І поруч спати — не значить переспати. Не помститися — не означає все пробачити. Не поруч бути — не означає не любити». Отже, ловіть лайфхак. Якщо вас застукали з коханкою / коханцем, то з розумним виглядом цитуйте Хаяма.
Омар Хаям відомий завдяки своїм рубайатам — чотиривіршам філософського змісту. Якось перський поет сказав: «І поруч спати — не значить переспати. Не помститися — не означає все пробачити. Не поруч бути — не означає не любити». Отже, ловіть лайфхак. Якщо вас застукали з коханкою / коханцем, то з розумним виглядом цитуйте Хаяма.
Справді, красти — гріх. Однак оспівувати безплатний wi-fi перський поет навряд чи міг, бо він жив у XI ст. Він якось сказав: «І поруч спати — не значить переспати. Не помститися — не означає все пробачити. Не поруч бути — не означає не любити». Отже, ловіть лайфхак. Якщо вас застукали з коханкою / коханцем, то з розумним виглядом цитуйте Хаяма.
Це висловлювання має глибокий зміст. Проте його сказав не Хаям, а персонаж всесвіту «Зоряних війн» магістр Йода джедаю Енакіну Скайвокеру. А от перський поет якось казав: «І поруч спати — не значить переспати. Не помститися — не означає все пробачити. Не поруч бути — не означає не любити». Отже, ловіть лайфхак. Якщо вас застукали з коханкою / коханцем, то з розумним виглядом цитуйте Хаяма.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Чому Родіон Раскольников вбив стару лихварку?
Можливо, вам це наснилося, бо у романі Федора Достоєвського «Злочин і кара» такого точно не було. Головний герой твору Родіон Раскольников убив стару лихварку, оскільки не міг і не хотів віддавати їй борг. А ще він вбив її вагітну сестру Лизавету. Засвоїли урок? Будьте обережні зі студентами. На тлі відчаю та бідності вони здатні й не на такі речі. Ну от як вижити на одну стипендію?
Головний герой роману Федора Достоєвського «Злочин і кара» Родіон Раскольников убив стару лихварку, оскільки не міг і не хотів віддавати їй борг. А ще він вбив її вагітну сестру Лизавету. Засвоїли урок? Будьте обережні зі студентами. На тлі відчаю та бідності вони здатні й не на такі речі. Ну от як вижити на одну стипендію?
У романах Федора Достоєвського просто так нічого не відбувається. І «Злочин і кара» — не виняток. Головний герой твору Родіон Раскольников убив стару лихварку, оскільки не міг і не хотів віддавати їй борг. А ще він вбив її вагітну сестру Лизавету. Засвоїли урок? Будьте обережні зі студентами. На тлі відчаю та бідності вони здатні й не на такі речі. Ну от як вижити на одну стипендію?
Головний герой роману Федора Достоєвського «Злочин і кара» Родіон Раскольніков холоднокровно прораховував деталі злочину. Божевільним він у жодному разі не був. Він убив стару лихварку, оскільки не міг і не хотів віддавати їй борг. А ще він вбив її вагітну сестру Лизавету. Засвоїли урок? Будьте обережні зі студентами. На тлі відчаю та бідності вони здатні й не на такі речі. Ну от як вижити на одну стипендію?
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Який літературний твір спонукав Зиґмунда Фрейда сформувати нову психоаналітичну теорію?
Справді, Едіпів комплекс — одне з ключових понять психоаналізу, яке Зиґмунд Фрейд використав для позначення прояву дитиною несвідомого сексуального потягу до батьків. Психіатр сформував психоаналітичну теорію завдяки трагедії Софокла «Цар Едіп». У ній головний герой Едіп спочатку вбиває свого батька Лая — царя Фів, а потім одружується зі своєю матір'ю Іокастою. Певно, Джордж Мартін також читав давньогрецькі трагедії. А потім питають, чому у «Грі престолів» так багато сцен інцесту. Класика жанру.
«Король психоаналізу» міг би у казці Шарля Перро досліджувати ненависть батьків до дітей, а також біполярний розлад вовка. Ну це треба ж було додуматись — відправити малу дитину до лісу одну! Втім, саме Едіпів комплекс — одне з ключових понять психоаналізу, яке Зиґмунд Фрейд використав для позначення прояву дитиною несвідомого сексуального потягу до батьків. Психіатр сформував психоаналітичну теорію завдяки трагедії Софокла «Цар Едіп». У ній головний герой Едіп спочатку вбиває свого батька Лая — царя Фів, а потім одружується зі своєю матір'ю Іокастою. Певно, Джордж Мартін також читав давньогрецькі трагедії. А потім питають, чому у «Грі престолів» так багато сцен інцесту. Класика жанру.
Не вгадали! За повістю Джерома К. Джерома можна досліджувати, як взаємодіють три хворих чоловіка, а також як домашні улюбленці допомагають подолати стрес. Проте Фрейд цього не робив. Едіпів комплекс — одне з ключових понять психоаналізу, яке Зиґмунд Фрейд використав для позначення прояву дитиною несвідомого сексуального потягу до батьків. Психіатр сформував психоаналітичну теорію завдяки трагедії Софокла «Цар Едіп». У ній головний герой Едіп спочатку вбиває свого батька Лая — царя Фів, а потім одружується зі своєю матір'ю Іокастою. Певно, Джордж Мартін також читав давньогрецькі трагедії. А потім питають, чому у «Грі престолів» так багато сцен інцесту. Класика жанру.
У казці Ганса Крістіана Андерсона Фрейд знайшов чимало тем для вивчення. Наприклад, як емоційно холодні жінки поводять себе з дітьми. Й досі актуальна тема. Але психіатр сформував психоаналітичну теорію саме завдяки трагедії Софокла «Цар Едіп». Едіпів комплекс — одне з ключових понять психоаналізу, яке Зиґмунд Фрейд використав для позначення прояву дитиною несвідомого сексуального потягу до батьків. У творі головний герой Едіп спочатку вбиває свого батька Лая — царя Фів, а потім одружується зі своєю матір'ю Іокастою. Певно, Джордж Мартін також читав давньогрецькі трагедії. А потім питають, чому у «Грі престолів» так багато сцен інцесту. Класика жанру.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Хто написав текст пісні «Знаєш», яку виконував Віталій Козловський?
Щось ви наплутали. У своїх піснях російський музикант розповідає, як живуть мажори. Ну немає там жодного натяку на кохання. А от у 1896-му вийшла збірка Івана Франка «Зів'яле листя» у трьох частинах. В одному з віршів другого «жмутка» «Чого являєшся мені у сні?» ліричний герой оспівує нерозділене кохання. Через 112 років композитор Олександр Яшин написав музику на слова українського Каменяра. У 2008-му вийшла композиція «Знаєш». Саме її заспівав Віталій Козловський. Історія довжиною у століття. Це вам не про «новый Cadillac» співати.
У Віталія Козловського є пісня, текст до якої написала сама Ліна Костенко. Проте вона називається «Небачене пробачено», а не «Знаєш». А от у 1896-му вийшла збірка Івана Франка «Зів'яле листя» у трьох частинах. В одному з віршів другого «жмутка» «Чого являєшся мені у сні?» ліричний герой оспівує нерозділене кохання. Через 112 років композитор Олександр Яшин написав музику на слова українського Каменяра. У 2008-му вийшла композиція «Знаєш». Саме її заспівав Віталій Козловський. Історія довжиною у століття. Це вам не про «новый Cadillac» співати.
У 1896 році вийшла збірка Івана Франка «Зів'яле листя» у трьох частинах. В одному з віршів другого «жмутка» «Чого являєшся мені у сні?» ліричний герой оспівує нерозділене кохання. Через 112 років композитор Олександр Яшин написав музику на слова українського Каменяра. У 2008-му вийшла композиція «Знаєш». Саме її заспівав Віталій Козловський. Історія довжиною у століття. Це вам не про «новый Cadillac» співати.
ШІ вже давно пише тексти, створює музику та аранжування. Однак пісню «Знаєш» все ж написали люди, а не машини. У 1896-му вийшла збірка Івана Франка «Зів'яле листя» у трьох частинах. В одному з віршів другого «жмутка» «Чого являєшся мені у сні?» ліричний герой оспівує нерозділене кохання. Через 112 років композитор Олександр Яшин написав музику на слова українського Каменяра. У 2008-му вийшла композиція «Знаєш». Саме її заспівав Козловський. Історія довжиною у століття. Це вам не про «новый Cadillac» співати.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Знайдіть правильну відповідь на загадку Сфінкса «Хто вранці ходить на чотирьох ногах, опівдні на двох, увечері на трьох?»
У залежних від алкоголю бувають проблеми з координцією та поведінкою під час сп'яніння. Однак у загадці Сфінкса йшлося загалом про людей. У ранньому дитинстві (ранок життя) всі повзають на чотирьох кінцівках, потім ходять на двох ногах (опівдні життя). У старості ж ми пересуваємося за допомогою тростини або милиці (вечір життя) на трьох ногах. Але це Софокл про гіроскутери не чув.
Робот Софія — це чат-бот, який розпізнає питання і підбирає найбільш слушну відповідь на них із визначеної бази. Однак у загадці Сфінкса йшлося саме про людей. У ранньому дитинстві (ранок життя) всі повзають на чотирьох кінцівках, потім ходять на двох ногах (опівдні життя). У старості ж ми пересуваємося за допомогою тростини або милиці (вечір життя) на трьох ногах. Але це Софокл про гіроскутери не чув.
Щось ви наплутали. Духовний вимір душі — необмежений. Вона буває різної форми та кольору. Наприклад, у мультфільмі від Pixar «Душа» головна героїня, зневірена душа № 22, може ставати будь-яким живим та неживим організмом. Однак у загадці Сфінкса йшлося саме про людей. У ранньому дитинстві (ранок життя) всі повзають на чотирьох кінцівках, потім ходять на двох ногах (опівдні життя). У старості ж ми пересуваємося за допомогою тростини або милиці (вечір життя) на трьох ногах. Але це Софокл про гіроскутери не чув.
У різних джерелах загадка чудовиська Сфінкса звучала по-різному. Найвідоміший — варіант Софокла: «Хто вранці ходить на чотирьох ногах, опівдні на двох, увечері на трьох?». Відповідь — людина. У ранньому дитинстві (ранок життя) всі повзають на чотирьох кінцівках, потім ходять на двох ногах (опівдні життя). У старості ж ми пересуваємося за допомогою тростини або милиці (вечір життя) на трьох ногах. Але це Софокл про гіроскутери не чув.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Продовжіть послідовність: ведмеді, сестри, мушкетери…
Держслужбовці, звичайно, ще ті «мушкетери», однак тут мова йде не про т. е. Запропонована послідовність назв літературних творів, які починаються словом «три»: «Три ведмеді», «Три сестри», «Три мушкетери», «Три горішки для Попелюшки». Прямо магія «трійки» якась виходить. Тепер зрозуміло, чому в американському серіалі «Усі жінки — відьми» чародійки використовують комбіновану «Силу трьох». Без «трійки» магії не буде. Та й у школі «одиницю» та «двійку» можна перетворити на більш високі оцінки. А от з трійкою такого не вийде. Непроста цифра. Ой непроста.
Запропонована послідовність назв літературних творів, які починаються словом «три»: «Три ведмеді», «Три сестри», «Три мушкетери», «Три горішки для Попелюшки». Прямо магія «трійки» якась виходить. Тепер зрозуміло, чому в американському серіалі «Усі жінки — відьми» чародійки використовують комбіновану «Силу трьох». Без «трійки» магії не буде. Та й у школі «одиницю» та «двійку» можна перетворити на більш високі оцінки. А от з трійкою такого не вийде. Непроста цифра. Ой непроста.
Альо, логіку вмикайте хоч інколи. Запропонована послідовність назв літературних творів, які починаються словом «три»: «Три ведмеді», «Три сестри», «Три мушкетери», «Три горішки для Попелюшки». Прямо магія «трійки» якась виходить. Тепер зрозуміло, чому в американському серіалі «Усі жінки — відьми» чародійки використовують комбіновану «Силу трьох». Без «трійки» магії не буде. Та й у школі «одиницю» та «двійку» можна перетворити на більш високі оцінки. А от з трійкою такого не вийде. Непроста цифра. Ой непроста.
І чого б це? У запропонованій послідовності навіть немає слів, які пов'язані з квітами та рослинами. Але є багато літературних творів, які починаються словом «три»: «Три ведмеді», «Три сестри», «Три мушкетери», «Три горішки для Попелюшки». Прямо магія «трійки» якась виходить. Тепер зрозуміло, чому в американському серіалі «Усі жінки — відьми» чародійки використовують комбіновану «Силу трьох». Без «трійки» магії не буде. Та й у школі «одиницю» та «двійку» можна перетворити на більш високі оцінки. А от з трійкою такого не вийде. Непроста цифра. Ой непроста.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
За словами Воланда, найбільш впертою річчю у світі є…
Давайте не гадати на кавовій гущі. Перечитайте роман і стане все одразу зрозуміло. Саме факти — вперта річ. Цей вираз став крилатим після виходу у світ роману французького письменника Алена Рене Лесажа «Історія Жіль Бласа». А Михайло Булгаков використав цей вислів у романі «Майстер і Маргарита». Проти фактів не підеш, як і проти скріншотів. Як то кажуть, «Скріни не горять!».
Схибили! Доказ — вперта річ лише до зустрічі з хорошим адвокатом. Саме факти — вперта річ. Цей вираз став крилатим після виходу у світ роману французького письменника Алена Рене Лесажа «Історія Жіль Бласа». А Михайло Булгаков використав цей вислів у романі «Майстер і Маргарита». Проти фактів не підеш, як і проти скріншотів. Як то кажуть, «Скріни не горять!».
Факти — вперта річ. Цей вираз став крилатим після виходу у світ роману французького письменника Алена Рене Лесажа «Історія Жіль Бласа». А Михайло Булгаков використав цей вислів у романі «Майстер і Маргарита». Проти фактів не підеш, як і проти скріншотів. Як то кажуть, «Скріни не горять!».
Такою вона була до 1 січня 2020 року. На початку минулого року в Україні набув чинності закон про скасування депутатської недоторканності. Відтоді нардепів можуть притягувати до відповідальності навіть без згоди Верховної Ради. А от факти — вперта річ. Цей вираз став крилатим після виходу у світ роману французького письменника Алена Рене Лесажа «Історія Жіль Бласа». А Михайло Булгаков використав цей вислів у романі «Майстер і Маргарита». Проти фактів не підеш, як і проти скріншотів. Як то кажуть, «Скріни не горять!».
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Чому Гензель і Ґретель не змогли повернутися додому по хлібних крихтах, коли заблукали у лісі?
У казці братів Грімм головні герої Гензель і Ґретель не змогли повернутися додому, оскільки всі хлібні крихти поїли птахи. Раніше батько відвів дітей до лісу та залишив за наказом мачухи. Там вони заблукали й потрапили до солодкого будинку відьми-людожерки. Дітям вдалось перемогти злу чаклунку та повернутися додому, проте перемогти на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування вони навряд чи б змогли.
Це міг би бути непоганий рекламний сюжет для офтальмологічного центру. Однак ні! У казці братів Грімм головні герої Гензель і Ґретель не змогли повернутися додому, оскільки всі хлібні крихти поїли птахи. Раніше батько відвів дітей до лісу та залишив за наказом мачухи. Там вони заблукали й потрапили до солодкого будинку відьми-людожерки. Дітям вдалось перемогти злу чаклунку та повернутися додому, проте перемогти на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування вони навряд чи б змогли.
Насправді відьма жодного разу не чаклувала у казці братів Грімм. Та й якби могла, то навіщо б знадобилися ті Гензель та Ґретель? Перетворювала б крихти на дітей. У творі ж головні герої не змогли повернутися додому, оскільки всі хлібні крихти поїли птахи. Раніше батько відвів дітей до лісу та залишив за наказом мачухи. Там вони заблукали й потрапили до солодкого будинку відьми-людожерки. Дітям вдалось перемогти злу чаклунку та повернутися додому, проте перемогти на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування вони навряд чи б змогли.
Досить думати тільки про те, як набити свій шлунок! Гензель та Ґретель, напевно, хотіли їсти, проте жити вони хотіли більше. У творі ж головні герої не змогли повернутися додому, оскільки всі хлібні крихти поїли птахи. Раніше батько відвів дітей до лісу та залишив за наказом мачухи. Там вони заблукали й потрапили до солодкого будинку відьми-людожерки. Дітям вдалось перемогти злу чаклунку та повернутися додому, проте перемогти на чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування вони навряд чи б змогли.
Далі |
Перевірити |
Показати результат |
Ви навіть не зможете розрізнити кобеля від суки. Ви знаєте літературу на рівні учня дитячого садка. Напевно, востаннє вам читали ще у дитинстві — «Колобка» чи «Курочку Рябу». От і результат.
Пройти ще раз |
Кобеля від суки ви відрізняєте з легкістю. А, інше, мабуть, вам і не треба!
Пройти ще раз |
Гоголя від Гегеля, ви, скоріш за все, зможете відрізнити, бо один — український письменник, а інший — німецький філософ. Але з рештою ланцюжка можуть виникнути проблеми. Втім, кому ця література треба? Найголовніше серед мистецтв — кіно!
Пройти ще раз |
Ви знаєте, хто такий Гоголь та Гегель, а от Бебеля з Бабелем постійно плутаєте. Це вже непогано. Проте ви можете значно більше як представник Homo sapiens. Читайте хоч інколи!
Пройти ще раз |
Ви відрізняєте Гоголя від Гегеля, Гегеля від Бебеля, та Бебеля від Бабеля. Хоча для цього вам доводиться напружуватися, пітніти й болісно пригадувати сюжети давно прочитаних книжок.
Пройти ще раз |
Ви з легкістю відрізняєте Гоголя від Гегеля, Гегеля від Бебеля та Бебеля від Бабеля. Мабуть, ви доктор філології. Або у дитинстві батьки не випускали вас з дому і не дозволяли вмикати комп'ютер. Тому єдине, що вам залишалося, — читати.
Пройти ще раз |