Голлівудські зірки, всесвітньо відомі співаки або ж просто медійні особи зазвичай дуже заможні люди. Свої статки вони заробляють і примножують не лише акторською грою чи виконанням пісень на сцені, а і вдалими інвестиціями.

Наприклад, минулого тижня стало відомо, що співачка Шакіра є інвестором компанії, яка виготовляє пластівці Magic Spoon. Вартість компанії не розкривається, але відомо, що фонди та бізнес-ангели вклали в неї вже близько $100 млн.

Шакіра:історія інвестицій

До речі, для Шакіри це не перша спроба інвестування: ще в 2017 році співачка вклала кошти (точна сума не розголошується) у створення ігрового смартфону Wonder.

Chas News пропонує дізнатися, хто ще з світових зірок займається інвестиціями та які компанії вони обирають. 

Леонардо Ді Капріо

Лео не лише першокласний актор, а і бізнесмен, який інвестує у різноманітні проекти. Він, наприклад, співзасновник компанії Appian Way, яка займалась продюсуванням таких фільмів як «Авіатор», «Вовк з Волл-Стріт», «Легенда Г'ю Гласса».

Крім того, Ді Капріо відомий екоактивіст, тому і вкладається в основному у відповідні проекти. У стартап Diamond Foundry, що виробляє штучні діаманти з використанням сонячної енергії та плазмових реакторів, актор вклав $50 млн.

Леонардо Ді Капріо: інвестиції

Трішки більше — $57 млн — Ді Капріо вклав у проект Rubicon, який займається переробкою сміття. 

Одна з найбільш відомих інвестицій актора у компанію Beyond Meat, спеціалізацією якої є виробництво рослинного м’яса.

Джаред Лето

Фронтмен гурту 30 Seconds to Mars, американський актор Джаред Лето досяг успіхів не лише на творчих теренах.

Лето інвестував гроші у декілька відомих компаній. Серед них Uber (мобільний додаток для пошуку, виклику та оплати таксі), Airbnb (онлайн-майданчик для розміщення та пошуку короткострокової оренди житла по всьому світу).

Джерард Лето: інвестиції

Також музикант інвестував $50 млн в новинний сайт Reddit та майже $35 млн в компанію Headspace сервіс, що спеціалізується на навчанні медитації.

Та з деякими інвестиціями в Джареда не склалося. Так, актор зізнався, що планував вкласти кошти в Instagram, але запізнився. Зі своєю пропозицію інвестувати в компанію він прийшов за чотири дні до того, як Facebook оголосив про покупку Instagram за $1 млрд у 2012 році.

Окрім цього, Facebook купив стартап Oculus (що працює над створенням програмного забезпечення для шоломів віртуальної реальності). У Лето також були плани на цю компанію, але він знову запізнився. 

Ештон Кутчер 

Понад десять років тому Кутчер став бізнес-ангелом, який інвестує у технологічні стартапи. Вкладати кошти він почав після того, як репер Кертіс Джексон (більш відомий як 50 Cent), одержав акції компанії Glaceau за те, що став обличчям її бренду напоїв Vitaminwater.

Згодом, Glaceau була придбана компанією Coca-Cola, на чому 50 Cent заробив $100 млн. 

Надихнувшись, Кутчер почав свій шлях інвестора. У 2009 році Кутчер обрав Skype. Він вклав у компанію $1 млн, а після покупки Skype компанією Microsoft внески актора зросли вчетверо.

Ештон Кутчер: інвестиції

Серед інших стартапів в які інвестував Кутчер: Airbnb, Pinterest, Shazam, Spotify та Uber, у який актор вклав $500 тис. у 2011 році. Зараз сервіс послуг таксі оцінюється в $104 млрд. 

Однак траплялися і невдачі: Ештон невдало інвестував у компанію BlackJet, яка була на кшталт «Uber для приватних літаків». В 2016 року, через чотири роки після заснування, компанія закрилася. 

Шакіл О'Ніл

Американський баскетболіст в минулому, актор та репер Шакіл О'Ніл теж відомий своїм раціональним ставленням до грошей. Він купував акції компаній у різних галузях: спортивне харчування, телекомунікації, ресторанний бізнес.

Проте, мабуть найбільш знаковими вкладами можна назвати покупку акцій Google в 1999. Тоді компанія лише набирала обертів, а О’Ніл став одним із перших інвесторів.

Шакіл О'Ніл: інветиції

Також відомо, що у 2019 році Шакіл О'Ніл став членом ради директорів мережі піцерій Papa John's.

Окрім цього, екс-баскетболист володіє франшизами Auntie Anne's (мережа магазинів кренделів) та Krispy Kreme (компанія з виготовлення пончиків та мережа кав'ярень).  

Боно

Соліст ірландської групи U2 Пол Девід Г'юсон (більш відомий за псевдонімом Боно) є не лише знаменитим музикантом, а ще й досить успішним інвестором.

Боно співвласник інвестфонду Elevation Partners, що управляє активами на $2 млрд. Найуспішніша інвестиція компанії акції Facebook. У 2009 році Elevation Partners купила 1,5% акцій Facebook за $90 млн, а вже в 2013 році позбулася своєї частки за $1.5 млрд.

Боно: інвестиції

Боно займається благодійністю та громадською діяльністю. Тому часто для інвестування обирає компанії та фонди, які приносять користь для суспільства.

У 2016 році Боно став співзасновником The Rise Fund. Фонд, що дотримується принципу соціально-перетворювальних інвестицій, заснованих на 17 цілях ООН у сфері сталого розвитку. До них входять ліквідація злиднів, голоду, зниження соціальної нерівності, боротьба зі зміною клімату, якісна освіта та охорона здоров'я. 

Боно з гурту U2 виступив на станції метро в Києві (відео)

Більше того, музикант пожертвував організації One in Four Ireland (бореться із сексуальним насильством) $50 тис. Співак також підтримував Товариство охорони дикої природи та фонд боротьби зі СНІДом заснований Елтоном Джоном.

Сезон прем’єр: п’ять фільмів, які варто переглянути цього літа
Гасла війни. Як виникли найпопулярніші фрази російсько-українського конфлікту