віск для авто
Unsplash

Воскове покриття надає металевим елементам кузова автівки привабливого естетичного блиску. Крім того, воно захищає поверхні від бруду, пилу, вологи, вигоряння під дією ультрафіолету. Вартість засобів цієї категорії є доступною, а нанесення простим. Отже, варто принаймні спробувати. А для полегшення процесу пропонуємо покрокову інструкцію роботи з автовоском.

Що потрібно підготувати

По-перше, слід вибрати віск для автомобіля, зважаючи на особливості засобу та його властивості. Він буває рідким, твердим та у вигляді спрею. Тверді воски важче наносити, але вони лягають більш товстим шаром і тримаються протягом 2–3 місяців. Рідини потребують менших зусиль, але захищатимуть кузов 1–2 місяці. Найпростіше працювати зі спреями. Проте оновлювати їх доведеться раз на 1–3 тижні.

Окрім воску, вам знадобляться:

  • якісний автошампунь;
  • велика кількість води і рукавичка або ганчірка для миття;
  • губка для нанесення;
  • декілька чистих сухих мікрофібрових серветок для полірування.

Як правильно наносити віск на автомобіль

Усе це можна підібрати в каталозі AUTOBAZA та замовити онлайн із доставленням або самовивезенням.

Беремося до роботи

Автомобіль слід поставити в прохолодному, захищеному від прямих сонячних променів місці. Наносити віск на розігрітий метал не рекомендується.

Далі діємо в такій послідовності:

  1. Очищуємо металеві поверхні від пилу й забруднень автошампунем і даємо як слід просохнути.
  2. Затягуємо плівкою пластикові та гумові деталі. Потрапляння на них воску спричиняє появу неестетичних білуватих плям.
  3. Накладаємо або наливаємо невелику кількість засобу на губку.
  4. Рівномірно розподіляємо по поверхні прямолінійними та круговими рухами.
  5. Чекаємо, поки віск не почне набувати матовості. Це ознака того, що шар «схопився». Очікування може зайняти 5–10 хвилин, залежно від складу та консистенції продукту.
  6. Поліруємо метал серветкою, щоб вона почала рівномірно блищати.

Як правильно наносити віск на автомобіль

За потреби для більш помітного ефекту покриття можна підсилити ще одним шаром. Це роблять через пів доби або добу після першого оброблення.

Досвідчені автомобілісти радять вкривати кузов частинами. Можна почати з однієї з дверей, даху, капоту. Після завершення роботи над конкретною ділянкою час переходити до наступної. При цьому варто замінити полірувальну серветку на чисту. Це дозволить уникнути перенесення залишків воску з однієї зони до іншої.

Таке покриття має певний термін служби. Оброблення доведеться періодично повторювати. Цей період може становити 1–2 тижні, а може й три місяці. Тривалість дії воскового захисту залежить від різновиду засобу та умов експлуатації автомобіля.