Полиция разоблачила еще одного хакера, создавшего фейковую «Дію»
УНІАН

Киберполиция обнаружила еще одного 17-летнего преступника, который создал фейковую «Дію».

Об этом в Facebook написал Игорь Клименко, Глава Национальной полиции.

По его словам, юноша из Харькова не только подделал «Дію», но и создал крупнейший Telegram-канал и бот для распространения приложения. На них подписалось более 20 тыс. человек, сейчас канал и бот заблокированы.

«Через чат можно было за 200 грн получить доступ к фейковой «Дії», за 300 грн — оформить поддельный сертификат о вакцинации от COVID-19, а за 100 грн — фальшивое водительское удостоверение», — отметил Клименко.

 

Багаті талантами українці. Шкода, що свої здібності використовують в злочинних цілях. Минулого тижня ми обговорювали юного умільця, який створив фейкову «Дію». Як виявилося, він такий не один. Кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив «Дію», а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч осіб. Через чати можна було за 200 грн отримати доступ до фейкової Дії, а 300 грн – оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19, а за 100 грн – фальшиве посвідчення водія. Система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку додатку «Дія», і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе. Крім цього, веб-платформа відображала підробний QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації. Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання. Офіс Президента України Кабінет Міністрів України Міністерство цифрової трансформації України МВС України Національна поліція України Міністерство охорони здоров'я України

Posted by Ігор Клименко on Wednesday, November 3, 2021

По данным полиции, поддельный QR-код из «Дії» сканировался как подлинный и демонстрировал страницу его успешной валидации.

Клименко добавил, что за подделку приложения с документами и спекуляции на сложной ситуации в государстве парень понесет соответствующее наказание.

Ранее Chas News сообщал, что киберполиция уже разоблачила одного хакера, создавшего фальшивое приложение «Дія». Тогда 21-летний разработчик был задержан правоохранителями из Запорожской области.

«Дія» начинает бета-тестирование COVID-сертификатов по ПЦР-тестам. Как принять участие