Кремль може використати додаткові російські сили у білорусі для того, щоб зафіксувати українські війська під Києвом і не допустити їхнього перекидання у інші місця для участі у контрнаступах.

Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

10 жовтня окупанти завдали масованого ракетного удару по більш ніж 20 містах України, включаючи Київ.

Російський диктатор володимир путін назвав це відповіддю на «терористичний акт» на мосту через Керченську протоку, ймовірно, частково для того, щоб задобрити російський провійськовий націоналістичний табір, який вимагав такої відплати.

Міністр оборони росії сергій шойгу також був присутній на зустрічі, незважаючи на припущення, що путін змусить його піти у відставку, що може свідчити про те, що кремлівський диктатор зупинився на задоволенні лише однієї з вимог провійськової громадськості на даний момент.

Путін підкреслив, що він буде проводити пропорційну ескалацію в будь-яких майбутніх діях у відповідь. Він заявив, що якщо Україна продовжить здійснювати «терористичні атаки проти (російської — Прим. Ред.) території, то російська відповідь буде жорсткою, а її масштаб відповідатиме рівню загрози для Російської Федерації».

Російські та білоруські війська, як і раніше, навряд чи нападуть на Україну з півночі, незважаючи на заяву самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка від 10 жовтня про розгортання спільного угрупування військ рф та білорусі.

ISW припускає, що Кремль може використати додаткові російські сили в білорусі для того, щоб зафіксувати українські війська під Києвом і не допустити їхнього перекидання в інші місця для участі в контрнаступальних операціях.

Напередодні ОК «Північ» повідомляло, що проривів з боку білорусі чи росії не зафіксовано.

У Лукашенка заявили, що Україна планує атакувати Білорусь: у МЗС відповіли