Сhas News зібрав головні новини за 21 липня.

НБУ вперше з початку війни змінив курс долара і підняв його одразу на 25%

Національний банк вперше з початку повномасштабної війни змінив офіційний курс долара в Україні. Він зріс одразу на 25% і тепер становить 36,5 грн за долар.

«Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни», — пояснили у Нацбанку.

ЄС схвалив сьомий пакет санкцій проти рф

До нового пакету санкцій увійшла заборона на імпорт російського золота та заморожування активів «Сбербанку».

У санкційному списку опинилися ще 50 фізичних і юридичних осіб, серед них — політики, військові керівники, олігархи та пропагандисти.

Крім цього, у санкційному пакеті є зобовʼязання, що обмеження не загрожуватимуть продовольчій та енергетичній безпеці в усьому світі.

Російські хакери зламали низку українських радіостанцій і запустили фейк про Зеленського

У четвер, 21 липня близько 13:00 на одразу дев'яти радіостанціях передали тривожне повідомлення — начебто президент Володимир Зеленський у реанімації у тяжкому стані.

Виявилось, що це була російська кібератка спрямована на сервери та мережі радіостанцій TAVR Media — одного з найбільших радіохолдингів України.

У TAVR Media пояснили, що жодна інформація про проблеми із здоров’ям президента України Володимира Зеленського не відповідає дійсності.

Згодом і сам Зеленський спростував цей фейк.

«Знаходжуся я в кабінеті. Так міцно, як зараз, я себе ще ніколи не відчував», — повідомив український президент. 

Росіяни розмістили військову техніку та вибухівку на Запорізькій АЕС

Окупанти затягнули щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку до машинної зали 1-го енергоблока Запорізької АЕС.

Зброя перебуває у машинній залі поруч із обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. 

Такі дії російських загарбників можуть загрожувати ядерній безпеці.