український військовий

Українська армія опустилася на три позиції та посіла 18-е місце у рейтингу найпотужніших армій світу за версією Global Fire Power (GFP). 

Цього року Україна має індекс потужності 0,2598 (0,0000 вважається ідеальним показником). Для його визначення автори дослідження враховують близько 60 окремих категорій.

Сусідами України стали Ізраїль — 17 місце та Німеччина — 19 місце. Найслабшими місцями України назвали Військово-морські сили та Повітряні сили. 

Топ-5 найпотужніших армій виглядають так:

  • США — 0,0699;
  • Росія — 0,0702;
  • Китай — 0,0706;
  • Індія — 0,1023;
  • Південна Корея — 0,1416

Топ-20 найпотужніших армій світу у 2024 році

Останні місця в цьогорічному рейтингу посіли Сурінам, Молдова та Бутан.

Global Firepower: хто та як складає рейтинг армій світу

Засновником проєкту є американець Деніел Пучек (Daniel Puczek). Він відомий своїм сайтом весільного вбрання, а також іншими інформаційно-розважальними порталами. За даними Bellingcat, сайт Global Firepower входить в мережу сайтів MilitaryFactory.com. 

Global Firepower не розкриває подробиць формули, яку застосовує для розрахунку рейтингів, однак стверджує, що враховує «понад 55 різноманітних факторів, які визначають рейтинг конкретної держави». Втім, укладачі рейтингу ігнорують наявність чи відсутність у країни ядерної зброї — головного фактору стримування противника.

Опитані аналітиками експерти не вважають рейтинг Global Firepower авторитетним, мовиться у матеріалі Bellingcat. Вони називають використану в дослідженні методологію непрозорою. Частина експертів взагалі не знає про існування рейтингу.

Нагадаємо, Chas News писав про те, як рахують рейтинги найсильніших армій світу

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Рейтинг армій світу. Яка армія найсильніша та як це визначають?