Telegram-канал Джокер

30 березня Telegram-канал «Джокер» із майже 200 тис. підписників заблокували за doxxing — поширення особистих даних без згоди людей. Його власником вважається Роман Кравець, колишній член партії «Слуга народу», який опинився в центрі скандалу через виїзди за кордон під час війни.

При спробі відкрити канал з’являлося повідомлення про блокування через порушення правил конфіденційності.

Chas News розповідає, що відомо про Telegram-канал «Джокер» та його власника, а також про головні скандали, які з ним пов’язані.

Що відомо про заблокований Telegram-канал «Джокер» та його власника

Telegram-канал Джокер зʼявився 31 жовтня 2019 року.

Канал одразу набрав популярність завдяки провокаційним публікаціям та інсайдами про політику і бізнес, його звинувачували в політичному шантажі, вимаганні й пранках над політиками та журналістами.

Він швидко став одним з найбільш обговорюваних в Україні завдяки тому, що оприлюднював записи розмов з депутатами від Слуги народу, які вів від імені інших високопосадовців.

Наприклад, «Джокер» показав листування з депутатами Богданом Яременком, Миколою Тищенком, Михайлом Радуцьким. Пізніше канал почав розповсюджувати фейки, брати участь у медіаатаках, тиску на журналістів та українських бізнесменів.

У червні 2024 року Громадське повідомило, що власником каналу є 29-річний Роман Кравець, який після початку повномасштабного вторгнення росії п'ять разів виїжджав з України, хоч критикував за це інших.

Згодом він отримав статус непридатного до військової служби у 2024 році, ймовірно, у цей час перебуваючи за кордоном.

Роман Кравець

Кравець заявляв, що продав Telegram-канал невідомій людині ще 2022 року за $2 млн, але не навів доказів, що це справді сталося. Водночас він зізнався, що залишається у дружніх стосунках із новим власником і міг би впливати на контент.

Головні скандали, пов'язані з Telegram-каналом «Джокер»

Telegram-канал «Джокер» заблокували після публікації особистих даних дніпропетровського бізнесмена Валерія Шамотія, власника ресторану «Бартоломео», який постраждав від удару «шахеда». У публікації каналу оприлюднено особистий номер телефону бізнесмена.

27 березня канал опублікував фото російського паспорта Андрія Засухи — члена виконкому Української асоціації футболу та сина колишнього голови Київської ОДА Анатолія Засухи. Цей інцидент став останнім у серії публікацій каналу, який раніше неодноразово публікував персональні дані осіб.

Зокрема, канал був причетний до кампанії з дискредитації таксі Uklon, коли публікував особисту інформацію водіїв цієї компанії після того, як Uklon звинуватили «Джокер» у вимаганні $200 тис.

У 2022 році Служба безпеки України у відповіді на запит нардепки Ірини Геращенко повідомляла, що Telegram-канал «Джокер» належить до переліку прокремлівських ресурсів, які «використовуються невстановленими особами для здійснення деструктивної інформаційної діяльності на шкоду державній безпеці України».

У грудні 2023 року «Джокер» влаштував розіграш, нібито його допустили до пресконференції президента, та публікував кулуарні відео звідти. Згодом в Офісі президента заперечили акредитацію анонімних Telegram-каналів.

Увесь цей час «Джокер» продовжував займатися інформаційними атаками не лише на бізнес, а й на медійників. Зокрема, був одним із тих, хто чинив тиск на журналіста-розслідувача Юрія Ніколова

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Бешкетник космічного рівня: головні досягнення і скандали Ілона Маска