Декорації до Різдва
Getty Images

25 грудня християни західного обряду святкують Різдво Христове.

І, хоча через поширення штаму «Омікрон» багато європейських країн мусили посилити карантинні обмеження, це не може затьмарити свято. Тому Chas News зібрав найкращі світлини різдвяних ярмарок, декорацій та перехожих у шапках Санта-Клаусів в Європі.

Традиційно святкування почалося ще 24 числа. Папа Римський провів щорічну месу, на якій були присутні 2 тис. людей. Сам понтифік на урочистостях був без маски.

У своєму зверненні Франциск закликав бачити Бога в маленьких речах. «Зміст Різдва у тому, що Господь не підносить себе в пишноті, а сходить (до нас), щоб виявлятися в малому», — сказав Папа.

Також Франциск згадав про людей які важко працюють та закликав поважати гідність кожного. Папа наголосив, що людство не може допускати смертей на робочому місці.

Папа Римський на месі у Ватикані

Окрім урочистої частини, Різдво не може обійтися без розваг. А однією з улюблених розваг європейців під час свят є, звісно, різдвяні ярмарки.

Традиція виникла ще в Священній Римській імперії. Так, перша згадка про «Грудневий ярмарок» у Відні датується 1294 роком; Бауценський різдвяний ярмарок відомий з 1384 року, Дрезденський — з 1434 року.

Цього року більшості людей потрібно бути в масках, а деякі ярмарки взагалі не дозволили відкрити. Однак ті, які вдалося залишити, прикрасили на славу.

Атмосфера свята панує не лише в центрах міст, а й просто на вулицях. Червоний ковпак Санти — незмінний атрибут багатьох перехожих. І навіть поліцейських.

До речі, святкування Різдва не завжди передбачає гарячий глінтвейн. Хтось влаштовує традиційні купання в крижаній воді.

І навіть тривожні новини про коронавірус не можуть знищити атмосферу свята.

Володимир Зеленський записав для українців відеопривітання з Різдвом