17 лютого в українському прокаті відбудеться прем'єра науково-фантастичної стрічки «Падіння Місяця» режисера Роланда Еммеріха, який зробив собі ім'я, знімаючи масштабні фільми-катастрофи. 

Все за традицією жанру — на Землю насувається небезпека і «вірогідний кінець світу», а головним героям доведеться попередити знищення людського роду.

До прем'єри картини Chas News зібрав добірку найкасовіших та найбільш видовищних фільмів-катастроф. 

«День Незалежності» (Independence Day)

Дата виходу: 25 червня 1996 року 

Жанр: наукова фантастика, бойовик

Режисер: Роланд Еммеріх 

У головних ролях: Вілл Сміт, Джефф Голдблюм, Білл Пуллман  

До Землі наближається ескадрилья інопланетних кораблів, щоби знищити все живе на планеті. Вчені і військові шукають спосіб протистояти позаземним загарбникам.

«День Незалежності» — один з найвідоміших та найприбутковіших представників жанру фільму-катастрофи.

З бюджетом $75 млн йому вдалось зібрати у світовому прокаті понад $817 млн. Серед причин успіху — Вілл Сміт у головній ролі та хороші спецефекти, як для середини 90-х. 

«Післязавтра» (The Day After Tomorrow)

Дата виходу: 26 травня 2004 року 

Жанр: наукова фантастика, трилер 

Режисер: Роланд Еммеріх 

У головних ролях: Джейк Джилленгол, Еммі Россум, Денніс Квейд 

Через глобальне потепління по всьому світу відбуваються природні катаклізми. На Землі настає новий льодовиковий період, в якому головним героям доведеться боротися за своє життя.

Персонажі картини переживають наслідки глобального потепління. Тема, що так сильно перегукується із сучасністю.

Безумовно, режисер дещо перебільшує зі швидкістю наближення армагеддону, але висновки ті ж, що й у всіх сучасних фільмах-катастрофах: люди повинні об'єднати свої зусилля, щоби запобігти власному вимиранню. 

Відгук суспільства, навіть у 2004-му, коли про кліматичні проблеми говорили не так гучно, переконливий — стрічка заробила більше $550 млн та стала одним із знакових фільмів-катастроф нульових років. 

«Армагеддон» (Armageddon)

Дата виходу: 1 липня 1998 року 

Жанр: бойовик, наукова фантастика

Режисер: Майкл Бей  

У головних ролях: Брюс Вілліс, Бен Аффлек, Стів Бушемі 

В напрямку Землі суне величезний астероїд, що віщує повну руйнацію планети. Єдина надія — знищити загрозу вибухом. Для цього NASA викликає команду бурильників, які мають розмістити вибухівку на позаземному об'єкті.

Невеликій компанії простих роботяг, що скафандрів у житті не бачили, належить запобігти катастрофі світового масштабу. На чолі загону стає фахівець із порятунку світу — Брюс Вілліс.  

Навіть у такому очевидно «попкорновому» кіно вдається співпереживати головним героям завдяки добре прописаній любовній лінії.

І хоча критикам картина не сподобалася, глядачі її обожнюють, про що свідчать і касові збори — понад $553 млн при бюджеті в $185 млн.

«Смерч» (Twister) 

Дата виходу: 10 травня 1996 року 

Жанр: драма, бойовик

Режисер: Ян де Бонт 

У головних ролях: Гелен Гант, Білл Пекстон

Сюжет зосереджений на екстремальних пригодах групи вчених-метеорологів. Вони ганяються за торнадо, щоб застосувати свій новий винахід для поліпшення прогнозування природного катаклізму.

У стрічці «Смерч» втілена основна сюжетна стежка фільмів-катастроф — людина проти природи. Команда досвідчених дослідників протистоїть такому «популярному» у США катаклізму, як смерч.

Картина показує, які наслідки тягне за собою смертоносний вихор: літаючі корови та автомобілі, зруйновані будинки і навіть міста. 

У підсумку, робота де Бонта — це справжній візуальний атракціон, номінований на декілька премій «Оскара» (за візуальні ефекти та звук), який зібрав понад $494 млн. у прокаті.  

«Титанік» (Titanic)

Дата виходу: 18 листопада 1997 року 

Жанр: драма 

Режисер: Джеймс Камерон

У головних ролях: Леонардо Ді Капріо, Кейт Вінслет 

Молодий хлопчина Джек виграє квитки на корабель і вирушає у подорож. На судні він зустрічає Роуз, дівчину з вищого світу, і закохується у неї. Але це не єдина доленосна подія, яка чекає на нього на «Титаніку».

Звісно, фільм «Титанік» насамперед розповідає одну з найвідоміших та найчуттєвіших історій. 

Двоє представників абсолютно різних соціальних класів закохуються одне в одного і готові протистояти всьому світу, обстоюючи своє право на кохання.

Усе це розгортається на тлі однієї з найбільших корабельних аварій, що забрала більше півтори тисячі життів. 

Культова картина, номінована на 14 «Оскарів», взяла 11 статуеток, що робить її одним із рекордсменів кінематографічної премії.

Більш того, це один з найкасовіших фільмів в історії кіно. Збори сягнули $2,2 млрд.

Кінематографічні кроки. Сім колаборацій брендів взуття з вашими улюбленими стрічками
Капелюх за ціною квартири. Топ-9 найдорожчих деталей реквізиту улюблених кіногероїв