150 нардепів просять скликати засідання Ради, аби розглянути відставку Степанова
УНІАН

150 народних депутатів поставили свої підписи під зверненням за позачергове засідання Верховної Ради, де розглядатиметься питання відставки міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.

Про це повідомляє пацієнтська громадська організація «100% життя» із посиланням на нардепа Ольгу Стефанишину.

1 квітня Стефанишина оприлюднила текст звернення, де стверджувала: «Ми тотально програємо у війні з COVID-19. Кожного дня. Вірус щоденно вбиває по чотири сотні українців».

/ Ольга Стефанишина

Нардеп висловила тоді претензії до Степанова: «Вакцин немає, ліжок немає, кисень закінчується. Далі буде лише гірше. І саме Степанов  винен у тому, що зараз Україна наближається до Ломбардії в її найкритичніші дні минулого року».

Стефанишина вважає Україну «епіцентром коронавірусного колапсу в Європі».

Передісторія

27 квітня заступниця голови депутатської фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук заявила, що Верховна Рада у травні може повернутися до обговорення питання відставки Степанова. А під час засідання парламенту 29 квітня навряд чи розглядатимуть це питання. Про це нардеп заявила в інтерв'ю Громадському радіо.

За її словами, кандидат на посаду міністра охорони здоров’я має бути знайомий зі станом справ, і ним не може стати «нова людина», оскільки це несе певні ризики.

«У нас багато процесів, які вже тривають, зокрема, кампанія з вакцинації. Один із варіантів, кого можуть призначити на місце Степанова — його заступники, але офіційно ніяких кандидатів до фракції «Слуга народу» не заявляли, зустріч із кандидатами у нас не було», — сказала тоді Кравчук.

Вона пояснила, що невдоволення загальним керівництвом Степанова, особливо процесом укладання контрактів на вакцини, викликає багато питань у фракції «СН».

«Думаю, у травні до питання відставки Степанова ще повернемося — тоді буде більше часу для зустрічей та обговорення, матимемо змогу подивитися звіти його роботи. Були плани, озвучені ще наприкінці минулого року, щодо вакцинації. Звіримо факти з планом», – додала обраниця.

Як повідомляв «Інтерфакс», 17 лютого Кравчук заявила, що у фракції не виключають обговорення питання про відставку Степанова, якщо провалиться вакцинація від коронавірусу.

Про збір підписів нардепами за відставку Степанова 1 квітня повідомила й депутат від фракції «Голос» Олександра Устінова.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час пресконференції за підсумками року роботи уряду заявив, що Степанова ніхто не «рятує від відставки» і він проявив себе як ефективний антикризовий менеджер.

27 липня 2020 року у Верховній раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Степанова.

Chas News повідомляв, що українці найменше довіряють Степанову, Стерненку і Марченко. 

У Раді збирають підписи за позачергове засідання для звільнення Степанова