25 діб арешту за ретвіт. Саме стільки у Росії дали головреду видання «Медіазона»

Тверський районний суд Москви призначив головному редактору видання «Медіазона» Сергію Смирнову 25 діб арешту. Про це повідомив адвокат «Апології протесту» Федір Сірош, який представляє інтереси Смирнова. Адвокат додав, що буде оскаржувати рішення суду.

Смирнова звинуватили в повторному порушенні правил публічних заходів (частина 8 статті 20.2 КоАП). Приводом стало те, що 20 січня журналіст перепублікував твіт, в якому його називають солістом групи «Тараканы» Дмитром Спіріним, віддалено схожим на нього зовні. На зображенні в твіті була дата і час акції на підтримку Олексія Навального.

Поліція визнала, що цим ретвітом Смирнов закликав «необмежене число учасників взяти участь в неузгодженій акції 23 січня», писала «Медіазона». При цьому, як зазначало видання, на картинці в твіті не було ніяких закликів і не було вказано місце проведення акції.

«Апологія протесту» звернула увагу, що рапорт на Смирнова склав той самий оперативник Центру «Е» МВС, що і на Анну Веллікок — подругу співробітника ФБК Георгія Албурова, яку заарештували на 14 діб за ретвіт поста Албурова про мітинг 23 січня.

До суду Смирнов прийшов у футболці групи «Тараканы».

На підтримку Смирнова виступили понад 30 видань, об’єднання «Синдикат-100», Профспілка журналістів і організатори премії «Редколегія». Редактор відділу політики «Нової газети» Кирило Мартинов заявив, що в найближчі 25 днів його видання буде передруковувати «ключові тексти» «Медіазони» на знак солідарності.

Смирнова затримали на виході з дому вдень 30 січня. Поліціянти чекали його в під’їзді, коли журналіст вийшов гуляти з сином.

На його підтримку виступили редакції більше 30 видань. Після цього Смирнова відпустили з відділу поліції під зобов'язання про явку.

У відділі поліції щодо нього спочатку склали протокол про участь у демонстраціях, попри те, що цей день Смирнов провів у себе вдома. Потім поліцейські переписали документ і вказали, що він нібито закликав до акції через соцмережі.

Протягом двох минулих вихідних тисячі людей виходили для участі в акції на підтримку Навального у десятках міст Росії. 

Олексія Навального засудили до 3,5 років колонії (відео)