Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опитав 1 067 українців про ставлення до легалізації медичного канабісу.
Відповісти потрібно було на три питання із різним формулюванням:
- ставлення до легалізації медичного канабісу загалом, без додаткових пояснень чи деталізації (базовий варіант);
- ставлення до легалізації медичного канабісу з уточненням, що йдеться про легкий наркотик — марихуану;
- ставлення до легалізації медичного канабісу з акцентом на тому, що це полегшить біль багатьом пацієнтам (зокрема, тим, хто має онкологічні захворювання та пораненим військовослужбовцям).
У відповідь на перше запитання до легалізації медичного канабісу схвально поставилися 43% опитаних. 32% нейтрально сприйняли таку новину, а ще 16% — негативно. Інші 9% не визначилися з відповіддю.
На друге запитання позитивну реакцію мали 45% респондентів. 28% дали нейтральну відповідь, а ще 23% — негативну. 4% не визначились.
Найбільш позитивно респонденти сприйняли останнє запитання — на нього схвально відповіли 57% опитаних. Ще 20% людей нейтрально поставилися до цього, 14% виступили проти. 8% не визначилися з відповіддю.
Найбільше підтримували легалізацію, незалежно від формулювання запитання, у центральній Україні (53%), найменше— на Півдні (43%). Водночас частка противників найвища на Сході України (24%), а найнижча — на Заході (14%).
Респонденти з вікової групи 60-69 років частіше за інших висловлювали підтримку легалізації (57%). Найменше противників було серед українців віком 18-29 років (7%), а найбільше — у віковій категорії 40-49 років (21%).
Нагадаємо, 13 лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу №7457.
16 серпня 2024 року в Україні закон, який врегульовує обіг канабісу в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності набув чинності.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.