«5 канал» та «Прямий» об'єднались у новостворений медіахолдинг «Вільні медіа». Що про нього відомо?
УНІАН

Телеканали «5 канал» та «Прямий», які належали Петру Порошенку, пʼятому президенту, перейшли у власність новоствореного медіахолдингу «Вільні медіа».

Про це йдеться у заявах телеканалів «Прямий» і «5 канал».

Власниками холдингу, згідно із заявою, є «медійники, журналісти, громадські діячі та опозиційні депутати, які були журналістами».

Вони створили його, «усвідомлюючи небезпеку, що створює закон про олігархів для подальшого фінансування та діяльності незалежних ЗМІ та опозиційних демократичних сил».

Додаткові 10% акцій холдингу відведено під участь усього трудового колективу медіа.

«Підкреслюємо, що таким чином трудові колективи є найбільшим акціонером», — додали у заяві.

Крім того, «5 канал» зазначив, що відповідно до вимог антикорупційного законодавства народні депутати відразу ж передали свої акції в управління телеканалам. Підкреслюється, що канали було придбано «за ринковою ціною».

«Значна сума угоди відображає суттєвий внесок, що родина Порошенків та повʼязані з нею компанії зробили на створення, підтримку та розвиток вільної демократичної преси. Угода передбачає розстрочку з виплати покупної ціни, розрахунки буде проведено відповідно до умов укладеної угоди», — повідомляється у заяві.

Медіахолдинг «Вільні медіа» найближчим часом укладе з каналами угоду про невтручання у редакційну політику.

Що передувало продажу?

5 листопада Володимир Зеленський, президент України, підписав «антиолігархічний закон». Через пів року він набуде чинності.

На його підставі складуть реєстр таких осіб. До нього, зокрема, вноситимуть людей, які впливають на українське суспільство й економіку та відповідають щонайменше трьом з чотирьох критеріїв.

Олігарх бере участь у політичному житті, може впливати на ЗМІ, є бенефіціаром компанії-монополіста, його активи перевищують 2,27 млрд.грн.

Тобто олігархи не зможуть брати участь у приватизації великих обʼєктів, фінансувати виборчі кампанії, політичні партії, політичну агітацію і демонстрації з політичними вимогами та треба подавати електронні декларації на сайті Нацагентства із запобігання корупції.

Що відомо про «Вільні медіа»?

Згідно з даними з Реєстру юридичних осіб, холдинг зареєстрований 5 листопада. 

Його статутний капітал складає 10 тис. грн.

Серед засновників вказані нардепи від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко, Володимир Арʼєв, Ірина Фриз та Вікторія Сюмар, прессекретар Порошенка Святослав Цеголко та телеведучі «5 каналу» Яна Конотоп, Лариса Губіна, журналістка «Прямого» Світлана Глуховська.

Жоден із засновників не володіє часткою акцій понад 25%.

Як побороти олігархів? Досвід Сполучених Штатів, Венесуели та Молдови