404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Американські вчені створили економічне й безпечне «скло» з дерева
Міністерство сільського господарства США

У США винайшли прозору деревину — склоподібний матеріал, майже повністю зроблений з дерева. Дослідники стверджують, що він міцніший за звичайне скло, а також безпечніший, економічніший й ефективний з точки зору термічного захисту.

Дослідники вважають, що прозора деревина багато в чому перевершує скло, яке зараз використовують в будівництві. Дослідження проводилися в лабораторії лісових продуктів вченим Джуньюн Чжу у співпраці з колегами з Університету Меріленда і Університету Колорадо в США. Свої висновки вони опублікували в Журналі розвинутих функціональних матеріалів  у статті «Міцна та теплоізольована прозора деревина для енергоефективних вікон». Прозорий деревний матеріал, на їхню думку, може стати «вікном майбутнього».

Створення нового матеріалу — відносно екологічний процес. Деревне «скло» робиться з дерева бальса, яке швидко росте. Деревину окислюють в спеціальній ванні для відбілювання, а потім просочують синтетичним полімером. В результаті матеріал не тільки стає прозорим, як скло, але й отримує властивості пластику — краще витримує удари та може згинатися.

Між тим виробництво звичайного скла, для порівняння, має великий вуглецевий слід. За даними Міністерства сільського господарства США, виробничі викиди становлять приблизно 25 тис. метричних тонн на рік.

Скло також є причиною вищих рахунків за опалення — тепло в будинку «виходить» крізь вікно в холодну погоду і нагріває квартиру у спеку. Заміна звичайного скла на «деревне», на думку вчених, може значно знизити витрату енергії. «Деревне скло» також сумісне з нинішнім промисловим технологічним обладнанням.

Також американські вчені, як ми повідомляли раніше, створили мікроскопічного робота, який «ходить». У майбутньому рої мікророботів лікуватимуть онкохворих.