Залишаючи Афганістан, військові США вивели з ладу частину залишеної техніки
Getty Images

Кеннет Маккензі, голова Центрального командування збройних сил США, заявив, що військові перед виходом з Афганістану вивели з ладу техніку в аеропорту Кабулу, а частину вивезли з країни.

Про це повідомляє CNN.

За словами Маккензі, в аеропорту Кабулу роззброєні або виведені з ладу 73 літаки, майже 70 бронемашин з посиленим протимінним захистом і 27 армійських позашляховиків HMMWV, а також система протиракетної оборони, артилерія і міномети, які використовувалися для захисту аеропорту.

Вся вищевказана техніка непридатна для використання.

Раніше син колишнього президента США Дональд Трамп-молодший написав у Twitter, що США залишають в Афганістані озброєння і військове обладнання на $85 млрд.

Вночі 31 серпня США завершили евакуацію військових з Афганістану, тим самим припинивши евакуацію людей.

Літаки США, починаючи з 14 серпня, коли бойовики «Талібану» підійшли до столиці, евакуювали понад 120 тис. людей.

Раніше ЗМІ писали, що таліби отримали в свої руки не тільки Афганістан, а й тисячі одиниць американського озброєння, в тому числі авіацію.

Їм дісталося 2 тис. одиниць колісної бронетехніки, наприклад HMMWV, і до 40 одиниць авіації, включно з вертольотами UH-60 Black Hawks і дронами ScanEagle.

Також вони отримали портативні біосканери HIIDE, за допомогою яких можна відстежити всіх, хто співпрацював з силами США і НАТО.

Завершення евакуації у аеропорту Кабула. Таліби готуються взяти під контроль летовище та створити новий уряд