Авіатроща МАУ. Кулеба назвав звіт Ірану спробою приховати істинні причини трагедії
Getty Images

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав звіт Ірану щодо збиття літака неподалік Тегерана в січні 2020 року спробою приховати справжні причини авіакатастрофи.

Про це він заявив у відеозверненні.

«Раніше Україна направляла іранській стороні більш як 90 сторінок зауважень та пропозицій до проєкту цього звіту та наполягала, аби Іран долучив їх до фінального документа. Але те, що ми сьогодні побачили в опублікованому звіті, — ніщо інше, як цинічна спроба приховати істинні причини збиття нашого літака», — сказав Кулеба.

За його словами, аналіз документа доводить, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів, Чиказької конвенції та IKAO.

Міністр наголосив, що розслідування було «упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки — оманливими».

«Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це не звіт. Це —збірка маніпуляцій, мета якої не з'ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран. Це великий розпач для України та всього цивілізованого світу. Іран не зміг знайти сили, аби взяти на себе відповідальність за те, щоб подібних трагедій більше не ставалося», — підкреслив очільник МЗС.

Водночас він зауважив, що якщо Іран не хоче добровільно з'ясувати істину у цій трагедії, Україна та міжнародні партнери знайдуть способи, як цього добитися.

«Ми не дозволимо Ірану приховати правду, не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує, скільки б зусиль і часу не знадобилося», — запевнив дипломат.

Передісторія

Іран 11 січня 2020 року заявив, що іранські військові збили Boeing «помилково». Переговори між Україною та Іраном щодо розслідування трагедії та компенсації за збиття літака тривали з липня. 30 грудня 2020 року іранське державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що іранський уряд виплатить по $150 тис. сім'ям кожної з 176 жертв авіакатастрофи.

Читайте колонку на Chas News про те, чому ісламський уряд країни досі приховує правду про причини і про безпосередніх винуватців авіатрощі.

Україна закликала Іран припинити залякувати родичів жертв катастрофи МАУ