404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Азербайджан піде на переговори з Мінською групою ОБСЄ щодо війни з Вірменією
Armenian Unified Infocenter

Міністр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов відвідає Женеву і зустрінеться із співголовами Мінської групи Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Як повідомляє міністерство закордонних справ Азербайджану, 8 жовтня відбудеться міжнародна посередницька зустріч.

Поки посередники готуються до зустрічі в Женеві, політики заявляють, що до 75 000 людей були змушені втекти від бойових дій у регіоні.

Зіткнення між вірменськими та азербайджанськими силами примусили половину населення Нагорного Карабаху стати біженцями, за словами омбудсмена з прав людини, який коментує першу зустріч міжнародних посередників у Женеві.

«Міністр закордонних справ Азербайджанської Республіки Джейхун Байрамов вирушає з робочим візитом до Женеви. Мета візиту — зустріч зі співголовами Мінської групи ОБСЄ і повідомлення співголовам позиції Азербайджану з врегулювання конфлікту», — заявило МЗС Азербайджану.

Мінська група була створена в 1992 році з метою розрядки конфлікту навколо Нагірного Карабаху. Її співголовами є Росія, Франція і США.

Російський президент Володимир Путін закликав припинити «величезну трагедію» в інтерв'ю державному телебаченню в середу. Одночасно нові удари знищували головне місто Карабаха Степанакерт, а Вірменія заявила, що бойові дії вирують по всій лінії фронту.

Навіть якщо тривалий конфлікт навколо етнічного вірменського сепаратистського регіону не вдастся вирішити, про припинення вогню необхідно домовитись «якомога швидше», сказав Путін.

Зіткнення тривали 7 жовтня «цілий день, вздовж усієї лінії фронту і продовжуються в даний момент», з найзапеклішими боями на півдні Карабаху, заявив журналістам речник вірменського міністерства оборони Арцрун Ованесяню. Його цитує російське інформагентство «ТАСС».

Періодичні обстріли силами Азербайджану перетворили Степанакерт на місто-привид, усіяне боєприпасами, що не розірвалися, та воронками.

Значна частина 50-тисячного населення Степанакерта виїхала, а ті, хто залишився, переховуються в підвалах.

«За нашими попередніми підрахунками, близько 50% населення Карабаху та 90% жінок та дітей — або близько 70 000-75 000 людей — були переміщені», — заявив у середу агентству AFP омбудсмен з прав людини Карабаху Артак Бегларян.

Азербайджан звинуватив вірменські сили в обстрілах цивільних об'єктів у міських районах, включаючи друге за величиною місто Гянджа.

За даними ЗМІ, в результаті бойових дій загинули десятки цивільних осіб, а вірменська сторона оголосила про понад 300 загиблих військових. Азербайджан не визнав фактів загибелі серед своїх військ.

Азербайджанська прокуратура заявила, що було зруйновано 427 житлових будинків, населених приблизно 1200 людьми.

Мінська група ОБСЄ шукала вирішення конфлікту з 1990-х років.

Однак Вірменія відмовила своєму міністру закордонних справ Зограбу Мнацаканяну зустрітися з азербайджанським колегою в Женеві, заявивши, що «не можна вести переговори однією рукою, а продовжувати військові операції другою».

Росія заявила, що міністр оборони Сергій Шойгу в середу ввечері провів переговори як зі своїми вірменськими, так і з азербайджанськими колегами, не повідомляючи деталей.

У конфлікт втягуються держави регіону. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан попереджає, що підтримка Азербайджану з боку Туреччини ризикує призвести до «інтернаціоналізації» конфлікту.

Ле Дріан, виступаючи перед французьким парламентом, звинуватив Азербайджан у ініціюванні поточного конфлікту й нарікав на «велику кількість цивільних жертв заради мізерного прогресу».

Нагірний Карабах відокремився від Азербайджану під час війни на початку 90-х років, яка забрала життя близько 30 000 людей. Етнічно вірменські сепаратисти проголосили тоді незалежність.

140 000 жителів регіону зараз майже виключно є вірменами після того, як азербайджанці полишили цю територію під час війни.

Однак міжнародне співтовариство розглядає її як частину Азербайджану, і жодна держава, включаючи саму Вірменію, не визнає її незалежності.

Спорадичні бої часто розгоралися після припинення вогню в травні 1994 року, особливо у 2016 році.

Але аналітики кажуть, що участь Туреччини цього разу змінила ситуацію. Як повідомляють ЗМІ, Туреччина направила сирійських бійців, підконтрольних Анкарі, для посилення азербайджанських сил, а також безпілотники власного виробництва, які вже успішно воюють у Лівії та Сирії.

Сирійська спостережна організація з прав людини, яка базується у Великобританії, заявляє, що турки відправили 1200 бійців, принаймні 64 загинули.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив у вівторок, що світ повинен підтримати Азербайджан як «сторону, яка права».

Як ми повідомляли раніше, бої в одному з найбільш тривалих конфліктів, що виникли в результаті розпаду СРСР, знову розгорілися 27 вересня. Азербайджан наполягає на тому, що регіон має повернутися під його контроль.

Нагірний Карабах. Історія чи територіальна цілісність — що важливіше?