«Банальна провокація». Українського консула в Росії підставили — Єнін
Слово і діло

Представник Міністерства закордонних справ України припускає, що затримання консула Генконсульства України Олександра Сосонюка у Санкт-Петербурзі готувалося за заздалегідь спланованим сценарієм.

Про це повідомляє «Суспільне» із посиланням на заступника міністра закордонних справ Євгена Єніна.

«З самого початку стало зрозуміло, що це банальна провокація. Він зустрівся з однією зі своїх знайомих. Вона почала діставати якісь незрозумілі матеріали. Він ледь встиг сказати, щоб вона припинила це робити. Як в той же самий момент був фактично затриманий представниками ФСБ Росії», — розповів Єнін.

За його словами, російські спецслужби інкримінують українському консулу збирання закритих відомостей, хоча Сосонюк був ледь знайомий зі співрозмовницею.

Він (Сосонюк — ред.) ніколи не звертався до неї та до будь-кого іншого з такими проханнями. Всі ці речі вона принесла на власний розсуд, без жодних питань з його боку почала викладати їх

Він зауважив, що затримання українського консула тривало близько однієї години, наразі він перебуває у безпеці, на території консульської установи.

«Протягом найближчих діб ми будемо сприяти його евакуації в Україну. Оскільки, на нашу думку, його здоров’ю та життю може загрожувати небезпека», — каже представник МЗС.

Єнін додав, що наразі українські консули перебувають в стані підвищеної мобілізації.

Передісторія

17 квітня ФСБ Росії повідомила про затримання у Санкт-Петербурзі консула Генерального консульства України Олександра Сосонюка.

У МЗС розцінили затримання українського консула як «чергову провокацію на тлі дестабілізаційних дій Росії». Також у міністерстві заявили про намір направити Росії ноту протесту.

МЗС Росії заявило про рішення вислати з країни українського консула Сосонюка. У відповідь МЗС України закликало старшого дипломата посольства Росії в Україні залишити країну. «У відповідь на провокацію» старший дипломат посольства Росії в Києві має залишити територію України впродовж 72 годин, починаючи із 19 квітня.

19 лютого 2020 року у Санкт-Петербурзі росіянин напав з ножем на військовослужбовця Держприкордонслужби, який служив у Генеральному консульстві України.

Український дипломат розповів, як Києву слід відреагувати на затримання консула України (оновлено)