Бігунка Тімановська з міркувань безпеки замість Варшави вилетіла до Відня

У середу, 3 серпня, білоруська легкоатлетка Христина Тімановська вилетіла з Токіо до Відня рейсом Austrian Airlines.

Про це повідомляє Reuters.

Спочатку планувалося, що вона полетить до Варшави, але рейс змінили з міркувань безпеки.

Польща раніше висловила готовність прийняти у себе спортсменку, яку Національний олімпійський комітет відсторонив від змагань.

У масці, синіх джинсах, синій блузці і темних окулярах спортсменка прибула в супроводі японської поліції в аеропорт на схід від Токіо. Однією з деталей її гардеробу був напис: «Я біжу чисто». Спортсменка не розмовляла з журналістами.

Що передувало

1 серпня повідомлялося, що з олімпійського Токіо намагаються вивезти білоруську спортсменку Христину Тімановську через критику на адресу керівництва своєї команди.

Напередодні вона заявила, що 29 липня їй довелося взяти участь в естафеті на 400 метрів без попередження з боку керівництва команди. Спринтерка сказала, що її виключили з команди, бо вона «розповіла у своєму Instagram про халатність тренерів».

Тімановська мала 2 серпня взяти участь у забігу на 200 метрів серед жінок. Однак 1 серпня тренерський штаб прийшов до неї в кімнату і наказав зібрати речі, перш ніж її відвезуть в аеропорт. У аеропорту жінка звернулася по допомогу до поліцейських.

Спортсменка заявила, що боїться повертатись у Білорусь. В аеропорту її охороняла японська поліція, а 2 серпня відвезли у посольство Польщі, де запропонували візу й продовження спортивної карʼєри.

2 серпня Спортивний арбітражний суд відхилив запит Тімановської про її допуск до Олімпіади, оскільки спортсменка не змогла довести свою правоту.

Білоруска Тімановська попросила притулку в Польщі після спроби примусово відправити її з Олімпіади додому