Білоруський підліток наклав на себе руки через справу про мітинги в Білорусі

В Мінську 17-річний Дмитро Стаховський покінчив життя самогубством через справу про «масові заворушення» 9-11 серпня 2020-го. Він насмерть розбився після падіння з 16-поверхової будівлі.

Про це повідомляє правозахисний центр «Весна» у Facebook.

Незадовго до цього хлопець перед написав передсмертний пост в соцмережі «ВКонтакте». У ньому він пояснив, що хоче накласти на себе руки через те, що слідчий комітет його кримінально переслідував через участь в мітингах.

Лукашенко вперше прокоментував примусову посадку літака у Мінську

Центр пише, що Дмитро був сиротою. Він жив у гуртожитку. Саме співробітники цього гуртожитку вказали на хлопця як на учасника акцій протесту, після чого він став фігурантом кримінальної справи. Вдень 25 травня він був на допиті у цій справі.

«Виною став слідчий комітет. Вже не секрет, що у мене була кримінальна стаття 293 ч.2. Коротко, за мітинги. Якби на мене не продовжували морально тиснути, думаю, я б не наважився на такий жахливий вчинок як суїцид. Але мої сили закінчувалися. І як ви можете бачити, я не впорався», — йдеться у повідомленні хлопця у соцмережі «ВКонтакте».

 

‼️У Мінску 17-гадовы падлетак скончыў жыццё самагубствам праз пераслед за масавыя беспарадкі Увечары 25 траўня ў Мінску...

Posted by Вясна. Правы чалавека ў Беларусі / Viasna. Human rights in Belarus on Wednesday, May 26, 2021

Chas News повідомляв, що ​Лукашенко обмежив свободу преси та масових заходів у Білорусі.  

Лукашенко заявив, Протасевич планував влаштувати «кривавий заколот» в Білорусі