Більшість українців вважають вступ до НАТО важливішим за членство в ЄС
Unsplash

За результатами опитування КМІС, 82% українців погоджуються, що майбутнє країни залежить від того, чи стане вона членом ЄС та НАТО.

Найбільшими мотивами для вступу в Євросоюз для громадян є забезпечення довгострокової безпеки (59%) і економічні перспективи (57%). Хоча багато голосів набрали й такі мотиви, як майбутнє української демократії (44%), забезпечення верховенства права (45%) та міжнародне визнання місця України в Європі (41%).

Однак за пріоритетністю ЄС та НАТО для респондентів дещо відрізняються. Зараз більшість людей (54%) вважають, що найважливішим є членство в НАТО. Євросоюзу перевагу віддають 24%. При цьому у всіх регіонах більше тих, хто вважає НАТО пріоритетнішим за ЄС.

Паралельно із бажанням приєднатись до євроатлантичної спільноти 80% українців прагнуть відмежуватись від росії. Вони вважають, що Україна і росія повинні мати кордони, митниці, візи тощо. 

Попереднє опитування показує, що за останній рік більш ніж удвічі зросла кількість українців, які вірять у наявність серйозних конфліктів між політичним керівництвом країни та командуванням армії. Минулого вересня такої думки дотримувалися 14% громадян, а зараз — 32%.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Дві третини українців не підтримують проведення виборів під час війни — опитування