Битва соцопитувань. Українці найбільше довіряють Зеленському і Кличку, каже соцгрупа «Рейтинг»
УНІАН

Згідно з соціологічним опитуванням групи «Рейтинг», українці найбільше довіряють президенту Володимиру Зеленському і меру Києва Віталію Кличку, найменше – міністру охорони здоров’я Максиму Степанову та прем’єру Денису Шмигалю.

Про це повідомляє соціологічна група  «Рейтинг», яка провела опитування 6-8 лютого. Вона пише, що рейтинг довіри до політиків очолює Володимир Зеленський, якому довіряють 38% опитаних, не довіряють — 58%.

  • Меру Києва Віталію Кличку довіряють 34%, не довіряють — 54%.
  • Експрем’єру Володимиру Гройсману довіряють 32%, не довіряють — 58%.
  • Спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову довіряють 26% і не довіряють — 37%, ще 33% не знають його.
  • Лідеру «Батьківщини» Юлії Тимошенко довіряють 25%, не довіряють — 72%.
  • Співголові фракції ОПЗЖ Юрію Бойку довіряють 24%, не довіряють — 56%.
  • Лідеру «Європейської солідарності» Петру Порошенку довіряють 23%, не довіряють — 74%.
  • Міністру внутрішніх справ Арсену Авакову довіряють 21%, не довіряють — 66%.
  • Очільнику МОЗ Максиму Степанову довіряють 12%, не довіряють — 33% (не знають такого — 51%).
  • Прем’єру Денису Шмигалю довіряють 12%, не довіряють — 54%, а третина не чули про такого.

Дослідження тривало з 6 по 8 лютого. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки номерів опитали 2500 респондентів у віці від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

У нового дослідження показовий контекст. 9 лютого своє дослідження оприлюднив «Центр Разумкова». Недержавний аналітичний центр заявив, що українці найбільше довіряють главі ВР Дмитру Разумкову (32% довіряють, 53% не довіряють) та президенту Володимиру Зеленському (відповідно 26,5% і 65,5%), а найменше — міністру МВС Арсену Авакову (відповідно 12% і 76%).

У рейтингу довіри «Центру Разумкова» не було мера Києва Віталія Кличка.  

Дослідження проводилося соцслужбою Центру раніше за «Рейтинг», з 29 січня по 3 лютого 2021 року. Методом було інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Опитали 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та ОРДЛО. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як ми писали раніше, радник глави ОП Подоляк стверджує, що із рейтингами дуже часто «граються»: додають одних, щоб підігріти дискусію, або прибирають інших, щоб спровокувати невдоволення.

Зеленський хоче замінити Разумкова на посаді голови ВР на Стефанчука — ЗМІ