Битва за президентство США. Байден перемагає у ключовому штаті для виграшу — Пенсільванії
Getty Images

Кандидат від Демократичної партії Джо Байден перемагає чинного президента Дональда Трампа у ключовому для виграшу виборів штаті — Пенсільванії.

Байден наразі переважає в штаті — він випереджає Трампа на 5 597 голосів, 49,4% проти 49,3%, повідомляє The Guardian.

Це не остаточний результат виборів. Офіційно переможцем перегонів вважатиметься кандидат, за якого 14 грудня проголосує Колегія виборників.

Як і в Джорджії, де Байден вийшов у лідери в ніч на п'ятницю, Байден почав різко скорочувати відрив, коли виборча комісія перейшла до підрахунку бюлетенів, що надійшли поштою. Майже 80% голосів у «поштових» бюлетенях — за Байдена, стверджує влада Пенсільванії. У 2020 році через пандемію кількість поштових голосів особливо зросла.

Пенсільванія є одним зі штатів, які затримали підрахунок голосів. За місцевим законодавством, поштові голоси починають рахувати лише у день виборів — а більшість інших штатів починає їх обробку наперед.

Пеніильванія є одним з густонаселених штатів та дає 20 голосів до Колегії виборників. Із голосами цього штату та Джорджії Байден претендує на 306 голосів виборників.

Перерахунок голосів у Джорджії — на нього очікує держсекретар штату

У штаті Джорджія, що вважається одним з вирішальних для перемоги у президентських перегонах, можливо, перерахують голоси. Про це в прямому ефірі CBS News заявив держсекретар штату Бред Раффенспергер.

Кандидати в президенти мали по 49,4% підрахованих виборчих бюлетенів, Байден випереджав на 1579 голосів станом на ранок п'ятниці, до кінця підрахунку лишалося 4169, сказав менеджер із впровадження системи голосування штату Габріель Стерлінг.

«З таким невеликим відривом буде перерахунок», — заявив Раффенспергер.

За інформацією Reuters, перерахунок голосів ймовірний через невеликий розрив між кандидатами.

Раффенспергер підкреслив, що результат президентських виборів в Джорджії поки неясний.

Трамп заявив про шахрайство з голосуванням, подав судові позови і закликав до перерахунку голосів у кількох штатах.

Штаб Байдена пригрозив Трампу примусовим виселенням з Білого дому

На тлі повідомлень, що президент США Дональд Трамп не планує «здаватись» на виборах, виборчий штаб Джо Байдена попередив, що Трампа можуть примусово випровадити з Білого дому.

Про це заявив речник штабу Байдена Ендрю Бейтс, повідомляє CNN.

«Як ми сказали 19 липня, на цих виборах рішення приймає американський народ. І уряд Сполучених Штатів цілком здатний вивести порушників з Білого дому», — заявив Бейтс, очевидно, маючи на увазі президента-республіканця.

Цю заяву Бейтс зробив у відповідь на повідомлення про те, що Трамп не планує визнавати поразку, якщо Байден буде визнаний обраним президентом США у п’ятницю.

Після різкої зміни голосів у Пенсильванії Трамп у гніві

Чинний президент Дональд Трамп заявив про проблеми з чесністю виборів у Пенсильванії, побачивши, що його суперник вирвався вперед у цьому штаті.

«Філадельфія має прогнилу історію з чесністю виборів», — написав Дональд Трамп у своєму Twitter.

На додачу, штаб кампанії Трампа 6 листопада заявили, що вірять у його перемогу та збираються оскаржувати результати виборів, повідомляє CNN.

Вибори ще не закінчилися. Хибні прогнози про те, що Джо Байден стане переможцем, грунтуються на основі результатів у чотирьох штатах, які ще далеко не фінальні. Байден покладається на ці штати у своїх фальшивих претензіях на Білий дім, але коли результати виборів будуть фінальними, президент Трамп буде переобраний.

Він зазначив, що у Джорджії має бути перерахунок голосів, тому що вони «впевнені, що знайдуть неправильно пораховані бюлетені і де президент Трамп у підсумку виграє». Морган нарікав на «багато проблем у Пенсильванії», а також заявив, що у Неваді нібито тисячі людей «неналежно відправили бюлетені поштою».

Він також висловив впевненість у перемоги Трампа в Арізоні, звинувативши у «невідповідальних» повідомлення Fox News та Associated Press.

Новий президент офіційно приступає до виконання обов’язків після складання присяги 20 січня.

Джо Байден став кандидатом у президенти, який отримав найбільшу кількість голосів на виборах в США за всю історію.

Довідка

У США голоси рахуються за допомогою механізму виборників.

Кожен штат має свою квоту виборників, яка дорівнює кількості членів обох палат Конгресу від даного штату. Саме члени колегії зрештою обирають нового президента США.

Chas News повідомляв, що передвиборчий сайт Трампа «хакнули» невідомі.

Також ми писали, що вибори в США отримали несподіваний побічний ефект. Легалізацію марихуани підтримали п'ять штатів.

Вибори у США. Байден випереджає Трампа у Джорджії. Йому потрібен ще один штат для перемоги