Бойовиків ще можуть допустити на українські позиції

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук має надію, що інспекцію позицій під Шумами зможуть провести через кілька днів.

«Це вже провокація ми вважаємо. Ми будемо вивчати ситуацію, чому це сталося. Тоді стане зрозуміло, це, наприклад, перенесення зустрічі. Ситуація змінюється щодня. Я поки не можу говорити про результат», - сказав Кравчук в ефірі ТСН.

Перший президент зауважив, що зустріч радників лідерів країн «Нормандського формату», яку було заплановано на 11 вересня, опинилася під загрозою через ворожий обстріл біля Шумів. Саме спільні із бойовиками оглядини укріплень збройних сил були однією із умов зібрання у Берліні.

Безпідставність обвинувачень бойовиків підтвердили в ОБСЄ. Цей факт викладено в Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 5 вересня.  Проте, українська влада в бажанні збрегти режим припинення вогню на Донбасі йде на абсурдні речі — добровільно допустити ворога на власні бойові позиції.   

Офіційно спільну інспекцію було скасовано через додаткові вимоги російських найманців. Сторона противника додатково вимагала відвідування інших позицій, проведення фото та відеофіксації, підписання спільного протоколу. 

Офіс президента та Міністерство оборони оприлюднили заяву, що інспекція в районі Шумів наразі не може бути проведена. Адже, представники незаконних збройних формувань не налаштовані на продовження миру, а дотримуються лише однієї мети — власного піару.