404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Боррель запевнив, що Євросоюз підтримує Україну
Getty Images

Високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель запевнив главу МЗС України Дмитра Кулебу, що блок підтримує суверенітет і територіальну цілісність України під час загострення ситуації Росією.

Про це обидва політики написали у Twitter.

Український міністр повідомив, що Боррель запросив його взяти участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС, що відбудеться 19 квітня.

Ключова тема розмови з Боррелем — загострення Росією безпекової ситуації. «ЄС із вами» — так глава дипломатії ЄС запевнив у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України та запросив мене взяти участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС 19 квітня

Пізніше про розмову повідомив сам Боррель. Він зазначив, що з крайнім занепокоєнням стежить за російською військовою активністю навколо України.

Глава дипломатії ЄС також запевнив у непохитній підтримці Євросоюзом суверенітету і територіальної цілісності України.

Передісторія

Головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак повідомив, що під виглядом підготовки до майбутніх військових навчань «Запад 2021» Росія стягує війська до кордону з Україною — у Брянську і Воронежську області РФ та до окупованого Криму.

1 квітня ЗМІ повідомили, що Європейське командування збройних сил США привело війська у бойову готовність найвищого рівня після того, як окупанти на Донбасі порушили режим припинення вогню і вбили чотирьох українських військових, а Росія почала стягувати війська до кордону з Україною.

1 квітня розвідка відзвітувала, що Росія готує масштабні провокації й може ввести бойовиків вглиб України.

США пообіцяли «не залишати Україну наодинці» у разі ескалації російської агресії.

На тлі цього напруження президент США Джозеф Байден провів першу телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

За даними ЗСУ, окупанти підсилюють передові підрозділи розвідувальними групами і снайперськими парами, проводять тренування особового складу із залученням інструкторів збройних сил РФ.

Також російсько-окупаційні війська тримають у готовності до застосування чергові підрозділи артилерії на певних напрямках, зокрема, в населених пунктах на окупованій території України.

РФ нарощує війська поблизу кордону України на півночі, сході та півдні