Чиновники та претенденти на громадянство вперше складають іспит з української мови
Pixabay

В Україні вперше чиновники та претенденти на громадянство складають іспит із державної мови. 

Про це повідомляє «Укрінформ».

Іспит, реєстрація на який стартувала 16 липня, почався о 9:30.

Далі впродовж перших двох тижнів щодня у будні відбуватимуться три іспитові сесії: з 9:30 до 11:30, з 12:30 до 14:30 і з 15:30 до 17:30.

Загалом пропускна здібність системи іспитів розрахована до тисячі осіб на добу.

На виконання завдань виділяють дві години.

Запитання і відповіді під час іспиту фіксуватимуться комп’ютерами, а користуватися будь-якими засобами зв’язку заборонено.

Протягом 15 днів апарат Національної комісії України зі стандартів державної мови і сама комісія перевірить роботи і встановить рівень володіння державною мовою кожного учасника.

Для чого потрібен мовний іспит

16 липня 2021 року в Україні стартував новий етап українізації. Тепер для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою.

Отримати його можна за результатами спеціального іспиту. Відповідальним за процес іспитів є Національна комісія зі стандартів державної мови. Це визначено Законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Іспитові майданчики облаштовані у Києві, Чернігові, Полтаві, Вінниці, Житомирі, Черкасах, Луцьку, Івано-Франківську, Чернівцях, Миколаєві, Рубіжному.

Іспитова робота складатиметься з чотирьох частин: «Культура мови» (24 тестові задання), «Читання» (20 тестових завдань), «Письмо» (1 завдання відкритого типу), «Говоріння» (2 завдання відкритого типу).

Закон про українську мову визнали конституційним. Суд ухвалив рішення