404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Далай-лама наголосив, що українцям треба «реалізувати спільну свободу» (відео)
Getty Images

20 жовтня лауреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV вперше поспілкувався з українцями у прямому ефірі. У своїй промові духовний лідер буддистів розповів, як українцям «досягти єдності» та «реалізувати спільну свободу». Онлайн-трансляцію вела ГО «EdCamp Ukraine».

Ґуру вважає, що в українців є спільна мова і культура. Тепер громадянам України залишилося тільки реалізувати спільну свободу.

«В першу чергу, ви люди, ви європейці. У вас є спільна культура, спільна мова. Тепер необхідно, аби ви реалізували спільну свободу. У тоталітарній системі центральна влада намагалася контролювати розум людей, але це застаріло. Тепер ви бачите, як тоталітарні системи просто не підходять людському суспільству. СРСР розпався, Китай ще залишається, але і він зміниться», — каже Далай-лама.

Протягом ефіру Далай-лама висловився стосовно проблем освіти та світової пандемії коронавірусу. Під час своєї промови він подякував лікарям, які борються із коронавірусом. Водночас духовний лідер Тибету закликав українців зберігати внутрішній спокій та об'єднатися заради допомоги одне одному.

 
Прямий етер з Далай-ламою «Освіта і мир у часи пандемії»

Добрий ранок усім, хто проспав діалог Далай-лами XIV з українками й українцями. Для вас ми підготували ЗАПИС прямого етеру — дивіться під цим дописом. Перекладали Anna Kolomiytseva (з української на англійську для Далай-лами) і Andrei Besedin (Його Святість з англійської на українську). Матеріалів для роздумів та обговорювань так багато, що ми вирішили зробити ще декілька форматів, серед яких кожен знайде той, який йому чи їй буде найкомфортніший та найцікавіший. Найближчими днями ви побачите та прочитаєте: 1. Наші партнери та друзі з Накипело підготують текстові та відеоверсії діалогу — вони з’являться на сайті Накипело тут: https://nakipelo.ua/. А щоб не прогавити, підпишіться на їхню сторінку. Також вони підготують збірку найцікавіших цитат від Далай-лами і відео з цими цитатами. 2. Учасникі й учасниці діалогу Олександр Елькін, Лілія Гриневич, Наталія Мосейчук і Тарас Тополя вже поділилися своїми враженнями від спілкування з Далай-ламою. Ми їх опублікуємо на нашій сторінці як окремі відео. 3. Три дискусії після етеру, які відбудуться 27 та 30 жовтня також отримають свої відеоверсії, а найцікавіші цитати наші друзі з Накипіло зберуть у текст. 4. Найближчими днями ми підготуємо комфортну для перегляду відрежисовану версію етеру, який виглядатиме як якісна телепрограма, включно із зйомками бекстейджу і вражень учасників. Ця версія матиме субтитри для тих, хто віддає перевагу відео без звуку або має вади слуху. Цікавинки не закінчуються! Слідкуйте тут та на сайті події: https://www.edcamp.org.ua/dalailama2020

Posted by EdCamp Ukraine on Monday, October 19, 2020

Незабаром лауреат «Нобелівки» подискутує з українськими діячами культури на освіти.

Дискусії відбудуться:

  • 27 жовтня о 18:00 («Мир у світі людей» за участі Тараса Тополі);
  • 30 жовтня о 18:00 («Освіта для миру» за участі Лілії Гриневич);
  • 30 жовтня о 18:00 («Пандемія і її вплив на людство» за участі Наталії Мосейчук).

Довідка

Далай-лама XIV — духовний лідер Тибету, лауреат Нобелівської премії миру. У два роки його назвали реінкарнацією минулого Далай-лами XIII. У 1950 році Китай окупував незалежний Тибет. Водночас майбутній духовний лідер у 15 років повністю взяв на себе обов'язки Далай-лами. Проте після Тибетського повстання 1959 року він поїхав із Тибету та оселився у Дхармсалі на півночі Індії.

Ґуру до 2011 року був очільником Уряду Тибету у вигнанні. У березні 2011 він склав з себе повноважень політичного лідера Тибету на користь демократично обраного уряду. Однак Далай-лама все одно залишився духовним лідером тибетців. У 1989 році за гуманізм та захист прав людей в усьому світі він отримав Нобелівську премію миру.